Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Młyn w doborowym turystycznym towarzystwie.

Młyn w doborowym turystycznym towarzystwie.

Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach w gronie trzech produktów turystycznych, które przeszły  etap regionalny konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.  Kapituła spośród 8 wniosków zgłoszonych do konkursu wybrała 3, które przeszły do etapu ogólnopolskiego konkursu. Są to oprócz Starego Młyna w Żarkach, Sztolnia Królowa Luiza, Marina Gliwice. Wybrano również kandydata, który powalczy o tytuł Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej - tzw. Oskara polskiej turystyki, jest to Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. 

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny organizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną każdego roku. Etap regionalny konkursu wspierają i koordynują organizacje turystyczne, w województwie śląskim ten etap przeprowadza Śląska Organizacja Turystyczna.

- Tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego danego roku to rekomendacja wyjątkowych atrakcji, miejsc, wydarzeń, które z czystym sumieniem można polecić turyście z kraju i zagranicy – mówi Agnieszka Sikorska, Dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Komisja konkursowa w składzie: Grzegorz Chmielewski - Przewodniczący Kapituły, Prezes Polskiej Izby Turystyki Oddział Śląski, Agnieszka Sikorska – Dyrektor, Śląska Organizacja Turystyczna, Adam Hajduga – Kierownik Referatu Promocji Dziedzictwa Industrialnego, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Edward Wieczorek – Kierownik Regionalnej Pracowni PTTK w Katowicach, Dariusz Gacek - członek Zarządu ŚOT, Prezes Miejskiego Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich, Damian Berłowski - bloger www.roweremposlasku.pl Jury oceniło zgłoszone do konkursu wnioski. Trzy  produkty z największą ilością punktów zgodnie z regulaminem przeszły do etapu ogólnopolskiego,  a są to: Kompleks Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, Marina Gliwice i Stary Młyn w Żarkach.

fot. Michał Bacior

11

PAŹ

2018

633

razy

czytano

2027/6228

umigzarki.pl

0

pierwsza źródłowa wzmianka o Żarkach

: Basen w Żarkach.

Basen w Żarkach.

: Ruiny w Żarkach.

Ruiny w Żarkach.

: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

: Wycieczka rowerowa.

Wycieczka rowerowa.

: Zabytkowe stodoły w Żarkach.

Zabytkowe stodoły w Żarkach.

: Muzeum w Żarkach.

Muzeum w Żarkach.

: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

: Widok na Żarki z lotu ptaka.

Widok na Żarki z lotu ptaka.

0

liczba mieszkańców

Logo: Miasto i Gmina Żarki.

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.