Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Ul. Myszkowska. Na finiszu.

Ul. Myszkowska. Na finiszu.

Dzisiaj (18.10.) władze województwa, Wojewódzki Zarząd Dróg wspólnie z władzami gmin Żarki i Myszków, przedsiębiorcami, dyrektorami, mediami wizytowały ul. Myszkowską w Żarkach. Remont jest już praktycznie na finiszu. Trwają kosmetyczne prace.

- Kiedyzostałem burmistrzem osiem lat temu, to pierwsze kroki skierował do mnie burmistrz Żarek Klemens Podlejski i zaproponował wspólny wyjazd do Katowic, aby podjąć działania po raz kolejny działania o remont drogi między Myszkowem i Żarkami – powiedział Włodzimierz Żak, burmistrz Myszkowa. – Klemens Podlejski wychodził ta drogę. A oprócz nowej infrastruktury drogowej, my w Myszkowie zyskaliśmy jeszcze nową kanalizację.

- Kierowcy, mieszkańcy, rowerzyści i piesi praktycznie już korzystają z nowej infrastruktury - mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. -  Wieloletnie starania przyniosły oczekiwany efekt. Zależało nam szczególnie na bezpieczeństwie. Dziękuję bardzo za cierpliwość wszystkim, którzy przez ostatnie miesiące mieli duże niedogodności z powodu remontu. Szczególnie mocno dziękuję przedsiębiorcom, którzy nie zgłaszali protestów i mimo zmniejszenia liczby klientów, przetrwali remont.

Remont  drogi wojewódzkiej 793 między Żarkami a Myszkowem został wykonany za 36,4 mln zł, z czego około 30,8 mln to dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. - Pozostała kwota pochodzi z budżetu Województwa Śląskiego – powiedziała Marta Salwierak, radna Sejmiku Województwa Śląskiego.  Na odcinku 5,4 km powstała nowa nawierzchnia wraz z całą konstrukcją drogi, obustronnymi chodnikami i drogą dla rowerów. 
- Zmniejszyliśmy poziom hałasu, nowe technologie, które tu zastosowano zapewniają trwałość po przebudowie na okres minimum 30 lat  – podkreśla prezes Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Zbigniew Tabor.

 

18

PAŹ

2018

1234

razy

czytano