niedziela, 18 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Bronisław, Ilona
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ul. Myszkowska. Na finiszu.

Strona główna » Aktualności » Ul. Myszkowska. Na finiszu.

wielkość tekstu:A | A | A

Dzisiaj (18.10.) władze województwa, Wojewódzki Zarząd Dróg wspólnie z władzami gmin Żarki i Myszków, przedsiębiorcami, dyrektorami, mediami wizytowały ul. Myszkowską w Żarkach. Remont jest już praktycznie na finiszu. Trwają kosmetyczne prace.

- Kiedyzostałem burmistrzem osiem lat temu, to pierwsze kroki skierował do mnie burmistrz Żarek Klemens Podlejski i zaproponował wspólny wyjazd do Katowic, aby podjąć działania po raz kolejny działania o remont drogi między Myszkowem i Żarkami – powiedział Włodzimierz Żak, burmistrz Myszkowa. – Klemens Podlejski wychodził ta drogę. A oprócz nowej infrastruktury drogowej, my w Myszkowie zyskaliśmy jeszcze nową kanalizację.

- Kierowcy, mieszkańcy, rowerzyści i piesi praktycznie już korzystają z nowej infrastruktury - mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. -  Wieloletnie starania przyniosły oczekiwany efekt. Zależało nam szczególnie na bezpieczeństwie. Dziękuję bardzo za cierpliwość wszystkim, którzy przez ostatnie miesiące mieli duże niedogodności z powodu remontu. Szczególnie mocno dziękuję przedsiębiorcom, którzy nie zgłaszali protestów i mimo zmniejszenia liczby klientów, przetrwali remont.

Remont  drogi wojewódzkiej 793 między Żarkami a Myszkowem został wykonany za 36,4 mln zł, z czego około 30,8 mln to dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. - Pozostała kwota pochodzi z budżetu Województwa Śląskiego – powiedziała Marta Salwierak, radna Sejmiku Województwa Śląskiego.  Na odcinku 5,4 km powstała nowa nawierzchnia wraz z całą konstrukcją drogi, obustronnymi chodnikami i drogą dla rowerów. 
- Zmniejszyliśmy poziom hałasu, nowe technologie, które tu zastosowano zapewniają trwałość po przebudowie na okres minimum 30 lat  – podkreśla prezes Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Zbigniew Tabor.

 

czytano: 812 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-10-18 11:10:20

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8