czwartek, 12 grudnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Aleksandra, Dagmara
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Akcja Czary mary okulary

Strona główna » Aktualności » Akcja Czary mary okulary

wielkość tekstu:A | A | A

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie włączyli się w ogólnopolską akcję Fundacji „Redemptoris Missio” pod hasłem ,,Czary mary okulary”. Akcja ta polegała na pozyskaniu używanych, już niepotrzebnych okularów, które trafią do mieszkańców Afryki. Zbiórka okularów odbywała się w Żarkach i w Przybynowie. Dzięki hojności mieszkańców zebrano 118 sztuk okularów, z czego w samym Przybynowie 114.

Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie dziękuje za pomoc w zbiórce okularów:
- KSIĘDZU PROBOSZCZOWI ROMANOWI CER,
- DYREKTOROWI DOMU KULTURY W ŻARKACH MAGDALENIE BRZEGOWSKIEJ,
- WŁAŚCICIELCE SALONU OPTYCZNEGO SYN_OPTYK  PAULINIE ŻAK
- MIESZKAŃCOM PRZYBYNOWA I ŻAREK.

 

czytano: 299 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-10-24 10:00:01

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6