Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

80 lat, jak jeden dzień

80 lat, jak jeden dzień

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku hucznie obchodzono (16.10.) nie jeden, ale kilka jubileuszy. Oprócz rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża świętowano osiemdziesięciolecie powstania szkoły i dziesięciolecie nadania szkole imienia  Jana Pawła II.

W czasie akademii starsi uczniowie odtworzyli historię szkoły: od nauki w dworze Kazimierza Zdebicha, poprzez budowę przez mieszkańców budynku ukończoną przed samą II wojną światową, naukę w latach powojennych, rozbudowę szkoły na początku lat dziewięćdziesiątych, nadanie imienia Jana Pawła II, przyjęcie sztandaru i niezwykły dar  pierścienia poświęconego przez papieża, aż do czasów współczesnych. Występ wzbogacili też młodsi uczniowie tańcem. Przypomniano tradycyjne pieśni ludowe.

O świętym patronie przypomniał zgromadzonym ks. Marek Pacyna, który odczytał wspomnienie z dnia wyboru Karola Wojtyły na papieża i zaśpiewał z dziećmi pieśń.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście. Przybył Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, który dołożył też swoją cegiełkę do wspomnień o rozbudowie szkoły. Obecna była Stanisława Nowak, przewodnicząca Rady Miejskiej, a także radna wsi Jaworznik Wioletta Król, sołtys Joanna Pilis, przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Jaworznik Jerzy Kot. Byli obecni emerytowani pracownicy szkoły.

Od przybyłych gości szkoła otrzymała różne prezenty,  między innymi: gablotę na sztandar od Wioletty Król, albumy do biblioteki od władz gminnych, kwotę pieniężną od Joanny Pilis.

Święto jaworznickiej szkoły zaangażowało uczniów,  nauczycieli i rodziców. Przygotowana została gazetka uczniowska,  akademia, prezentacja multimedialna pokazująca zachowane  zdjęcia z dawnych czasów. Nad całością święta czuwała pani Jadwiga Podlejska,  a pomysłodawcą i twórcą scenariusza był uczeń klasy ósmej Jakub Opasiński.

 

26

PAŹ

2018

838

razy

czytano