niedziela, 18 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Bronisław, Ilona
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

VII kadencja na finiszu

Strona główna » Aktualności » VII kadencja na finiszu

wielkość tekstu:A | A | A

Dzisiaj (5.11.) wręczono podziękowania radnym wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Stanisławą Nowak, sołtysom, przewodniczącym osiedli oraz pracownikom urzędu na czele z burmistrzem Klemensem Podlejskim.

- Kadencja 2014 – 2018 była dobrym czasem mimo tego, iż różniliśmy się w pewnych poglądach to przy podejmowaniu uchwał w większości wykazywaliśmy się rozsądkiem, a nie emocjami – powiedziała przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak. – Dzięki temu pozyskano środki unijne i krajowe, które pozwoliły nam na wykonanie wielu istotnych z punktu widzenia mieszkańców inwestycji. Myślę, że należy się cieszyć, że nasza Mała Ojczyzna rozwija się. Mieszkańcy docenili to dając burmistrzowi i większości radnych kredyt zaufania na kolejną kadencję.

Rada Miejska działa w oparciu o trzy komisje stałe, w tej kadencji funkcjonowała również jedna komisja doraźna. Komisje pracowały zgodnie z zatwierdzonym ramowym planem pracy, a sesje odbywały się zgodnie z porządkiem. Komisje odbyły łącznie 103 posiedzenia. W mijającej kadencji odbyło się 48 sesji, podjęto 362 uchwały.

- Mam nadzieję, że wszystkie nasze decyzje wpłynęły na poprawę warunków życia w mieście i sołectwach – powiedziała Stanisława Nowak. – W działalności społecznej trudno nie popełnić błędu. Jeśli były jakieś potknięcia, to przepraszam.

Podziękowania trafiły do: Przewodniczącej Rady Miejskiej w Żarkach Stanisławy Nowak oraz radnych: Lidii Kowackiej, Wioletty Król, Anety Bernackiej, Barbary Pietruszewskiej, Moniki Radosz, Włodzimierza Skrzypiciela, Henryka  Świerdzy, Mirosława Jaskólskiego, Alojzego Zielińskiego, Mariusza Pompy, Romana Hamerli, Pawła Labochy, Andrzeja Jakóbczaka, Adama Zamory.

Podziękowano: sekretarz Gminy Żarki Barbarze Major wraz z kierownikami i pracownikami,  skarbnik Dorocie Mucha, pracownikowi obsługi Biura Rady Miejskiej Barbarze Ochockiej-Chajduk.

Podziękowaniami wyróżniono również sołtysów: Zenobię Cembrzynę, Zofię Zamorę, Joannę Pilis, Jolantę Cichoń, Elżbietę Nowak, Lesława Stępnia, Romana Wartę, Wojciecha Sołtysa, Łukasza Kota, Piotra Warzechę, a także przewodniczących osiedli: Katarzynę Dryjską, Agnieszkę Morawiec, Leszka Kluszczyńskiego, Alfreda Sojkę, Tomasza Rosikonia.

 

 

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 761 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-11-05 15:35:02

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8