poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Filmik na 100 lat Niepodległości z Przybynowa.

Strona główna » Aktualności » Filmik na 100 lat Niepodległości z Przybynowa.

wielkość tekstu:A | A | A

    W Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie, nagrany został spot reklamowy dotyczący 100-lecia odzyskania niepodległości. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej, którzy w trakcie spotkania wspólnie utworzyli biało-czerwoną flagę oraz zaśpiewali hymn narodowy. Uczniowie odpowiadali także na pytania o tematyce patriotycznej, m.in. „Czym jest dla Ciebie Polska?”, „Co to jest niepodległość?”.
        W rolę dziennikarki wcieliła się uczennica klasy VIII Daria Oleksiak. Celem spotkania było uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości oraz przypomnienie społeczności lokalnej o tak ważnej dacie w historii Polski. Spot przygotował Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami Katarzyną Deptułą, Elżbietą Blumberg oraz Marcinem Todynek. Zachęcamy do obejrzenia filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=vvgh3LyO22E&feature=youtu.be

czytano: 254 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-11-13 09:22:02

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6