środa, 8 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Arnold, Elżbieta
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Lampy przy ul. Myszkowskiej.

Strona główna » Aktualności » Lampy przy ul. Myszkowskiej.

wielkość tekstu:A | A | A

Blisko 100 lamp świeci przy ul. Myszkowskiej w Żarkach. Wyremontowana droga zyskała nowe oświetlenie uliczne. - W odpowiednim czasie złożyliśmy wnioski, bardzo szybko podpisaliśmy i dostarczyliśmy umowy do Tauronu. Zależało nam, aby oświetlenie zaświeciło przed długim weekendem 11 Listopada i tak też się stało – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
Budowa oświetlenia jest jednym z elementów przebudowy drogi i było wykonywane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Gmina Żarki będzie ponosiła koszty rachunków za prąd.

(fot. Wojciech Ochocki)

czytano: 454 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-11-15 10:08:20

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10