poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rocznica Niepodległości w Jaworzniku

Strona główna » Aktualności » Rocznica Niepodległości w Jaworzniku

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 14 listopada 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku spotkali się na mszy świętej oraz akademii z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Jaworzniku rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym. Po jej odprawieniu, uczestnicy uroczystości udali się pod Tablicę Pamięci Narodowej, gdzie odśpiewano pieśń „Boże coś Polskę”. Następnie w Szkole Podstawowej w Jaworzniku, po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, prowadzący akademię powitali serdecznie przybyłych gości: radną wsi Jaworznik Wiolettę Król oraz przewodniczącą Rady Rodziców Agnieszkę Kot. Wśród gości specjalnych znaleźli się również rodzice uczniów pierwszej klasy.


Uczniowie klasy VIII w niezwykle wzruszającym przedstawieniu przybliżyli historię naszego kraju. Recytowali wiersze, śpiewali żołnierskie i patriotyczne pieśni, a także przybliżyli postacie historyczne, które przyczyniły się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W trakcie przedstawienia, uczniowie kl. IV wykonali piękny taniec z biało – czerwoną flagą. Następnie do uroczystości włączyli się pierwszoklasiści. Swój program artystyczny rozpoczęli od piosenek i wierszy o Ojczyźnie. Potem opisali, co czują przed pasowaniem ich na uczniów. Uroczystego pasowania pierwszoklasistów dokonała dyrektor szkoły Małgorzata Musialik, która następnie wraz z wychowawczynią wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Następnie głos zabrała radna Wioletta Król, która pogratulowała rodzicom tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzyła wielu sukcesów. Piękne i wielkie tuby ze słodyczami były prezentami od rodziców. Upominki podarowała również radna. Do góry prezentów dorzucili swój udział starsi koledzy z klasy II – były to piękne zakładki do książek.


Z okazji tak pięknego wydarzenia pani dyrektor wraz z panią Katarzyną Miklas przygotowały niespodziankę. Naa świetlicy szkolnej został powieszony specjalny baner prezentujący fotografie uczniów i nauczycieli szkoły z biało – czerwonymi sercami w dłoniach, co symbolizuje ich miłość do Polski.


Piękną dekorację wykonała Barbara Ledwoch, a program przygotowały Iwona Piątkowska i Cecylia Bojda.

czytano: 268 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-11-22 10:07:06

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5