Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Rocznica Niepodległości w Jaworzniku

Rocznica Niepodległości w Jaworzniku

W dniu 14 listopada 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku spotkali się na mszy świętej oraz akademii z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Jaworzniku rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym. Po jej odprawieniu, uczestnicy uroczystości udali się pod Tablicę Pamięci Narodowej, gdzie odśpiewano pieśń „Boże coś Polskę”. Następnie w Szkole Podstawowej w Jaworzniku, po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, prowadzący akademię powitali serdecznie przybyłych gości: radną wsi Jaworznik Wiolettę Król oraz przewodniczącą Rady Rodziców Agnieszkę Kot. Wśród gości specjalnych znaleźli się również rodzice uczniów pierwszej klasy.


Uczniowie klasy VIII w niezwykle wzruszającym przedstawieniu przybliżyli historię naszego kraju. Recytowali wiersze, śpiewali żołnierskie i patriotyczne pieśni, a także przybliżyli postacie historyczne, które przyczyniły się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W trakcie przedstawienia, uczniowie kl. IV wykonali piękny taniec z biało – czerwoną flagą. Następnie do uroczystości włączyli się pierwszoklasiści. Swój program artystyczny rozpoczęli od piosenek i wierszy o Ojczyźnie. Potem opisali, co czują przed pasowaniem ich na uczniów. Uroczystego pasowania pierwszoklasistów dokonała dyrektor szkoły Małgorzata Musialik, która następnie wraz z wychowawczynią wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Następnie głos zabrała radna Wioletta Król, która pogratulowała rodzicom tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzyła wielu sukcesów. Piękne i wielkie tuby ze słodyczami były prezentami od rodziców. Upominki podarowała również radna. Do góry prezentów dorzucili swój udział starsi koledzy z klasy II – były to piękne zakładki do książek.


Z okazji tak pięknego wydarzenia pani dyrektor wraz z panią Katarzyną Miklas przygotowały niespodziankę. Naa świetlicy szkolnej został powieszony specjalny baner prezentujący fotografie uczniów i nauczycieli szkoły z biało – czerwonymi sercami w dłoniach, co symbolizuje ich miłość do Polski.


Piękną dekorację wykonała Barbara Ledwoch, a program przygotowały Iwona Piątkowska i Cecylia Bojda.

22

LIS

2018

1325

razy

czytano