Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej dla Koziej Zagrody i Zagrody Maciejówka.

Certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej dla Koziej Zagrody i Zagrody Maciejówka.

Programy edukacyjne Zagrody Plastyczno-Kulinarnej „Maciejówka” w Ostrowie, Tradycyjny pająk sufitowy z Zagrody „Maciejówka” oraz  Sernik z koziego sera Koziej Zagrody zostały dostrzeżone przez zarząd Częstochowskiej Organizacji Turystycznej i w dniu 10 października otrzymają  certyfikaty w kategorii najlepszego produktu turystycznego, pamiątki  i potrawy regionalnej.

W dniu 18 września b.r. odbyło się posiedzenie Zarządu Częstochowskiej Organizacji Turystycznej, na którym rozstrzygnięto IV edycję konkursów i przyznano certyfikaty w następujących kategoriach: produkt turystyczny, potrawa regionalna i pamiątka turystyczna.
W kategorii produkt turystyczny Zarząd CzOT przyznał certyfikaty dla: Muzeum Częstochowskiego za Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Muzeum Częstochowskiego za Muzeum Pielgrzymowania, Urzędu Gminy Olsztyn za Ścieżkę geologiczną „Kamieniołom Kielniki”, Urzędu Gminy w Olsztynie za „Spichlerz”, Stajni „Biały Borek” Beata Kucharska, Krzysztof Bociąga w Biskupicach za obozy dla dzieci i młodzieży „Angielski i Konie”, Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach za Programy edukacyjne Zagrody Plastyczno-Kulinarnej „Maciejówka” w Ostrowie, Urzędu Gminy w Kochanowicach za program Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Pawełek” w Pawełkach.

W kategorii pamiątka turystyczna Zarząd CzOT przyznał certyfikaty dla: Elżbiety Ciemion z Janowa za „Kwiaty jurajskich pól i ogrodów”, Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach i Izabeli Szewczyk z Ostrowa za Tradycyjnego pająka sufitowego z Zagrody „Maciejówka”.

W kategorii potrawa regionalna Zarząd CzOT przyznał certyfikaty dla: Urzędu Gminy w Olsztynie za Olsztyńskie lody Szweja, „Koziej Zagrody” Dorota i Robert Chrostowscy w Ostrowie za Sernik z koziego sera, Karczma „U Zagłoby” w Częstochowie za „Pstrąga złotopotockiego na botwince podanego”, „Społem” PPS „Jedność” w Częstochowie za Pasztet Staropolski, Spółki „Zamek” w Ogrodzieńcu i Zespołu Folklorystycznego „Wrzos” w Fryczowie Kolonii za Kluski Prażuchy.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się w dniu 10 października b.r. w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie, Park im. St. Staszica, o godz. 15.00 podczas miejskich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

24

WRZ

2008

1097

razy

czytano