poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ulica Polna w Kotowicach po modernizacji.

Strona główna » Aktualności » Ulica Polna w Kotowicach po modernizacji.

wielkość tekstu:A | A | A

Mieszkańcy i przedstawiciele władzy wzięli udział w otwarciu i poświęcenie ul. Polnej w Kotowicach. Wartość zadnia wynosi 589 350,39 zł i była finansowana z budżetu Gminy Żarki.

- W ramach inwestycji powstała droga gminna o szerokości 4,5 m z krawężnikami, ułożono kostkę brukową, a na wlocie do DW 792 na długości 20 m od skrzyżowania jest asfalt – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

W ramach inwestycji wykonano również zjazdy na drogi gminne, odwodnienie. Zadanie wykonane przez P.H.U.B. MARMADEX.

Równocześnie z rozbudową drogi prowadzone były prace związane z modernizacją wodociągów. - Wykonano 170 metrów nowego wodociągu, zamontowano 7 zasuw i jeden hydrant – informuje Marek Strzelczyk, kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Żarkach.

- Dziękuję bardzo w imieniu własnym i mieszkańców za realizację zadania i zarezerwowanie w budżecie na ten rok pieniędzy na modernizację ul. Polnej w Kotowicach – powiedział radny Paweł Labocha.

(fot: Dominika Mędrecka)

czytano: 346 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-11-27 12:24:49

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9