poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Radni powiatowi na sesji.

Strona główna » Aktualności » Radni powiatowi na sesji.

wielkość tekstu:A | A | A

Jolanta Koral, Jadwiga Skalec, Jarosław Kumor oraz Jakub Grabowski przyjęli gratulację od burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego i radnych Rady Miejskiej w Żarkach na sesji w dniu 28 listopada. Po raz pierwszy w historii jest tak, iż z Gminy Żarki do Rady Powiatu Myszkowskiego weszło czterech mieszkańców Żarek. W radzie reprezentują interesy mieszkańców gmin: Niegowa oraz Żarki.

Po raz pierwszy jest również sytuacja, iż w Zarządzie Powiatu Myszkowskiego zasiadają dwie osoby z gminy Żarki: Jolanta Koral, Jarosław Kumor (członek Zarządu IV kadencji). Radni powiatowi podziękowali za oddane głosy i za gratulacje. – Obowiązki radnego będę wykonywał sumiennie – obiecał Jarosław Kumor.

- Główne tematy to drogi powiatowe, szkoły ponadgimnazjalne, szpital. I to są trudne newralgiczne sprawy, szczególnie jeśli chodzi o szpital, który jest zadłużony i od trzech miesięcy nie płaci składek ZUS od pracowników – oświadczyła Jolanta Koral.

- Sytuacja wynika z faktu, iż została zatwierdzona nowa sieć szpitali, wprowadzono podwyżki dla personelu. Dyrektor szpitala złożył pisma o odroczenie płatności ZUS. Myszkowski szpital nie jest odosobniony w takiej sytuacji. Ustępujący zarząd pozostawia 10 mln wolnych środków – powiedział radny Jakub Grabowski, który wyraził również zadowolenie, iż aż dwie osoby są w zarządzie powiatu z gminy Żarki.

- Dla mnie ostatni czas to moment nie bycia w radzie. Przede mną czas na zapoznanie się ze sprawami – powiedziała radna Jadwiga Skalec.

Radni gminny wykorzystali czas obecności radnych powiatowych. Henryk Świerdza zwrócił się z prośbą, aby nie zapomniano o chodniku Masłońskie – Przybynów, radny Paweł Labocha przypomniał o tym, iż od lat prosi o chodnik w Kotwicach do cmentarza i remont wiaduktu kolejowego, radny Roman Warta wymienił ul. Częstochowską w Przybynowie, sołtys Zaborza Lesław Stępień pokreślił konieczność połączenia drogowego z Zaborza do Choronia na długości 800 metrów. Burmistrz Klemens Podlejski upomniał się konieczność naprawy ulicy gminnej na Osiedlu Sportowców, która ucierpiała w wyniku objazdu spowodowanego remontem ul. Częstochowskiej w Żarkach. Sporo czasu poświęcono na dyskusję na temat dziecka odebranego od mieszkanki Żarek w wyniku wyroku sądowego. Kierownik ośrodka pomocy w Żarkach Teresa Kowacka poprosiła o pomoc dla pani, która znalazła się w trudnej sytuacji w wyniku zbiegu okoliczności życiowych i przepisów prawa.

 

 

czytano: 567 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-11-28 12:26:08

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9