środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ślubowanie klasy pierwszej w Przybynowie.

Strona główna » Aktualności » Ślubowanie klasy pierwszej w Przybynowie.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu  22 listopada 2018 roku, pierwszoklasiści rozpoczęli uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia. Śpiewali  i recytowali wiersze o obowiązkach szkolnych, o właściwym zachowaniu na lekcjach. Popisali się znajomością wiedzy o kraju, bezpieczeństwie i ruchu drogowym. Zdali swój pierwszy egzamin, świetnie rozwiązując zagadki.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed godłem i flagą Polski, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom. Następnie dyrektor Edyta Brodzik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, z rąk wychowawczyni Elżbiety Balwierz uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a później złożyli odcisk palca w kronice szkoły.
 
Potem były życzenia i prezenty, m.in. od Przewodniczącego Rady Miejskiej Mariusza Pompy, od radnego Henryka Świerdzy, od księdza proboszcza Romana Cer, od  Rady Rodziców, od starszych kolegów i koleżanek z klasy II. Wspaniałe rożki, wypełnione po brzegi słodyczami, wręczyli swoim pociechom Rodzice. Później wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku. Na stole znalazł się smakowity tort z wypisanymi imionami i nazwiskami uczniów.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci,  a słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

 

czytano: 296 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-12-07 15:01:10

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10