Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Ślubowanie klasy pierwszej w Przybynowie.

Ślubowanie klasy pierwszej w Przybynowie.

W dniu  22 listopada 2018 roku, pierwszoklasiści rozpoczęli uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia. Śpiewali  i recytowali wiersze o obowiązkach szkolnych, o właściwym zachowaniu na lekcjach. Popisali się znajomością wiedzy o kraju, bezpieczeństwie i ruchu drogowym. Zdali swój pierwszy egzamin, świetnie rozwiązując zagadki.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed godłem i flagą Polski, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom. Następnie dyrektor Edyta Brodzik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, z rąk wychowawczyni Elżbiety Balwierz uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a później złożyli odcisk palca w kronice szkoły.
 
Potem były życzenia i prezenty, m.in. od Przewodniczącego Rady Miejskiej Mariusza Pompy, od radnego Henryka Świerdzy, od księdza proboszcza Romana Cer, od  Rady Rodziców, od starszych kolegów i koleżanek z klasy II. Wspaniałe rożki, wypełnione po brzegi słodyczami, wręczyli swoim pociechom Rodzice. Później wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku. Na stole znalazł się smakowity tort z wypisanymi imionami i nazwiskami uczniów.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci,  a słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

 

07

GRU

2018

851

razy

czytano