Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Czujnik antysmogowy dla Żarek.

Czujnik antysmogowy dla Żarek.

Gmina Żarki zamontuje kolejny czujnik antysmogowy. Tym razem na budynku Szkoły Podstawowej w Żarkach. Czujnik został wygrany w konkursie Aviva „Wiem, czym oddycham” . Głosowali mieszkańcy Miasta i Gminy Żarki. Dziękujemy bardzo.
- To już drugi czujnik, który zostanie zamontowany w mieście – mówi Klemens Podlejski,  burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach. – Jeden działa na budynku urzędu przy ul. T. Kościuszki. Ten drugi zostanie zamontowany na szkole podstawowej. 

Do drugiej edycji konkursu zgłoszono aż 354 szkół.  31 z nich znalazło się w pierwszej setce zwycięskich lokalizacji i do właśnie do nich trafią nagrody główne, czyli zewnętrzne czujniki jakości powietrza. Dodatkowo 50 szkół z największą liczbą głosów, w tym ta z Żarek otrzyma wewnętrzne sensory mierzące jakość powietrza.

Przypominamy, iż na bieżąco można monitorować jakość powietrza. Na stronie internetowej znajduje się zakładka, skąd można pobrać aplikację na telefon i być na bieżąco. http://www.umigzarki.pl/kategorie/pomiary_na_zywo lub po prostu zaglądać pod ten adres, aby być na bieżąco.

Zdjęcie: https://wiemczymoddycham.pl

 

14

GRU

2018

791

razy

czytano