Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Wigilia dla osób starszych i samotnych.

Wigilia dla osób starszych i samotnych.

Tradycyjnie w Domu Kultury w Żarkach odbyło się w dniu 19 grudnia spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych. Organizatorami tej imprezy byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach, Związek Emerytów i Rencistów w Żarkach. W przygotowanie części artystycznej włączyli się uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żarkach, którzy zaprezentowali dla zgromadzonych Jasełka, zespół śpiewaczy Wysoczanki i Ostrówiolinki. Na scenie zagościli również bracia paulini z nowicjatu z Leśniowa.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia jasełkowego, potem nie zabrakło wielu życzeń świątecznych i łamania opłatkiem, wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek związanych z okresem Bożego Narodzenia a na stołach zagościły polskie potrawy wigilijne: ryba, kapusta z grochem, zupa grzybowa, barszczyk czerwony i śledzie.

Życzenia dla uczestników spotkania złożył Burmistrz Klemens Podlejski, Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Pompa,  wiceprzewodnicząca Stanisława Nowak, Przewodnicząca Komisji ds. Socjalnych Wioletta Król, Zdzisława Sikorska – przewodnicząca Związku Emerytów w Żarkach, ksiądz proboszcz Stanisław Kotyl i ojciec Bartłomiej z Leśniowa.

Jak co roku, wszyscy obecni na zakończenie spotkania, zaśpiewali Abba Ojcze.

 

27

GRU

2018

750

razy

czytano