poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Złote Gody 2019

Strona główna » Aktualności » Złote Gody 2019

wielkość tekstu:A | A | A

Uroczystość Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego zgromadziła w dniu 26 lutego dostojne pary w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach. Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył małżonków Medalem za długoletnie pozycie małżeńskie.

Gratulacje złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski,  kierownik USC Joanna Jarosz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Pompa. Chwilę później rozpoczęło się uroczyste przekazywanie medali. Podziękowania w imieniu zaproszonych złożyła Stanisława Nowak, radna z Żarek.

Do udziału w uroczystości zaproszono: Krystynę i Janusza małż. Maszczyk, Ryszardę i Mariana małż. Morawiec, Teresę i Adama małż. Bernackich, Stanisławę i Lucjana małż. Nowak, Barbarę i Mariana małż. Pluta, Adelę i Zbigniewa małż. Płaczków, Barbarę i Jerzego małż. Maślankiewicz, Stanisławę i Józefa małż. Bomba, Janinę i Wojciecha małż. Kurek, Zofię i Ryszarda małż. Kicka, Annę i Zygmunta małż. Przewodowskich, Barbarę i Jerzego małż. Pompa, Jadwigę i Kazimierza małż. Galus, Wiesławę i Jana małż. Opałka, Wandę i Mariana małż. Hulbój, Lucynę i Władysława małż. Major, Mariannę i Piotra małż. Siurda, Anielę i Lucjana małż. Nowakowscy , Józefę i Mariana małż. Haładus, Zofię i Ryszarda małż. Tomzik, Bronisławę i Zdzisława małż. Masik, Mariannę i Ryszarda małż. Jankowski, Elżbietę i Władysława małż. Borkowskich.

W ramach spotkania nie zabrakło wspomnień o tym, jak wyglądały śluby przed 50 lat i jak małżonkowie układali sobie życie. Był wspólny posiłek, toast oraz życzenia wspólnych lat  w zdrowiu.

 

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

czytano: 3127 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-03-14 10:53:30

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5