Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Inwestycja przy basenie.

Inwestycja przy basenie.

Jest podpisana umowa i przekazany plac budowy pod zaplecze sanitarne przy kąpielisku miejskim w Żarkach. Nadal trwa oczekiwanie na zwiększenie środków w konkursie unijnym na przebudowę basenu.

- W dniu 14 marca została podpisana umowa na budowę budynku, który będzie stanowił zaplecze sanitarne przy kąpielisku miejskim – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Jednokondygnacyjny budynek na planie prostokąta powstanie do końca lipca tego roku. W przetargu złożono trzy oferty, a  zadanie  zrealizuje firma WOJTEX  za cenę brutto: 466 090,01 zł, z tym dotacja unijna w wysokości 205 tys. zł. Rozstrzygnięcie przetargu pod adresem: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4968

- Budynek powstanie na gotowo z przyłączami wodnokanalizacyjnymi, elektrycznym oraz gazowym. Zaplanowano w nim  pomieszczenie magazynowe do przechowywania wyposażenia obiektu typu leżaki, parasole zacieniające oraz sprzęt dla ratowników i służb porządkowych – wyjaśnia burmistrz K. Podlejski.

W części sanitarnej znajdują się dwie toalety: męska i damska, oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych i pomieszczenie porządkowe w którym umieszczono kocioł dwufunkcyjny gazowy. W części magazynowej znajduje się jedno pomieszczenie dostępne z zewnątrz poprzez drzwi garażowe.  

Projekt dofinansowany w ramach działania 4.2 "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze".

Nadal trwa oczekiwanie na przyznanie dotacji unijnej. Gmina Żarki złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach na zadanie ”Rewitalizację obszaru rekreacji przy ul. Wierzbowej w Żarkach Gmina Żarki”. Koszty obejmują przebudowę niecki basenowej wraz z otoczeniem oraz budowę ścieżki rowerowej. Całkowita wartość zadania: 2 664 510, 00 zł. Dofinansowanie o które wnioskuje gmina to 85 proc. wartości zadania.

 

25

MAR

2019

2400

razy

czytano