Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Moc Pomagania

Coroczna impreza charytatywna w Jaroszowie jest już miłym wspomnieniem. Pozytywna energia wynikająca z chęci pomagania była widoczna w każdym z uczestników wydarzenia a efektem wszystkich wspólnych działań jest kwota 7 304,00zł która zostanie po połowie przeznaczona na leczenie i rehabilitacje głównych bohaterów małego ANTKA i ANDŻELIKI.

Tego roku działo się naprawdę dużo. W świetlicy wiejskiej w Jaroszowie wstawiło się wiele wspaniałych osób chcących pomagać.

Można było spróbować pysznych wypieków, zjeść pajdę ze smalcem, poprawić kwaśnicą a po tym wykonać analizę składu ciała i pomiar tkanki tłuszczowej na profesjonalnym sprzęcie. Dla najmłodszych przygotowano strefę dobrej zabawy w której dzieciaki mogły zobaczyć i dotknąć zwierzaki, pomalować twarz, zrobić fryzurę a przy tym zjeść coś słodkiego lub pochrupać świeży popcorn. Dla dzieciaków nie zabrakło maskotki dzielnego Sznupka, który uczył o bezpieczeństwie na drodze przy czym rozdając każdemu gadżety.

Głównym wydarzeniem imprezy były zawody biegowe, które odbyły się w 3 kategoriach: bieg na 5 km, bieg na 10 km oraz marsz Nordic Walking. Łącznie we wszystkich zawodach wystartowało ok. 100 zawodników, najlepsi zostali nagrodzeni medalami. W takcie biegu można było skorzystać z lekcji udzielania pierwszej pomocy prowadzanej wspólnie przez OSP i Policję.

Pozytywna energia wynikająca z chęci pomagania była widoczna w każdym z uczestników wydarzenia, a efektem wszystkich wspólnych działań jest kwota 7 304,00 zł która zostanie po połowie przeznaczona na leczenie i rehabilitacje głównych bohaterów małego ANTKA i ANDŻELIKI.     

Pięknem całego wydarzenia jest to że z każdym rokiem przyłączają się kolejne osoby które chcą bezinteresownie pomagać, a radość z czynienia czegoś w dobrej wierze napędza całą imprezę. Inicjator wydarzenia grupa biegowa Biegaj z Żarkami DZIĘKUJE wszystkim zaangażowanym!

Współorganizatorzy:
Gmina Żarki, MGOK w Żarkach, OSP Żarki, OSP Czatachowa
Stowarzyszenie Jurajskie Amonity w Jaroszowie, Sołtys i Rada Sołecka z Jaroszowie, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki
w Żarkach, Żarecki Klub Seniora "Barwy Jesieni"

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski

 

26

MAR

2019

7810

razy

czytano