Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Sukcesy uczniów Gminnego Gimnazjum w Żarkach.

Sukcesy uczniów Gminnego Gimnazjum w Żarkach.

Wzrasta liczba olimpijczyków, a jedna z uczennic została nawet posłanką na sesję sejmu dzieci i młodzieży w tym roku. Gimnazjum w Żarkach ma się czym pochwalić.

Uczennica klasy III Katarzyna Filipkiewicz została posłanką na XIII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży 2007, której obrady odbędą się 1 czerwca 2007r. w Warszawie, w sali Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
-    O takie wyróżnienie staraliśmy się od kilku lat, w tym wreszcie się powiodło – i nformuej Krystyna Jasińska, dyrektor Gimnazjum w Żarkach.

Warto dodać, iż dwie uczennice klasy II: Małgorzata Maślanka i Malwina Jurczyk  zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii , uczennica Justyna Sojka uzyskała tytuł finalistki. Laureatki zdają egzamin gimnazjalny dopiero za rok ale już wiadomo, że będą zwolnione z części matematyczno-przyrodniczej  otrzymując  maksymalną liczbę punktów. Kolejny sukces odniosła uczennica  kl.III Karolina Auguścik jako jedna z trzech reprezentantek województwa śląskiego została finalistką I Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia zorganizowanej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia. Wielki Finał odbył się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Karolina zajęła 8 miejsce ( w finale brało udział 50 reprezentantów poszczególnych województw) 


(przygotowała: Kataryna Kulińska-Pluta, Krystyna Jasińska)

25

KWI

2007

1871

razy

czytano