Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Szkolenie nauczycieli.

Szkolenie nauczycieli.

W dniach od 10.02.2019 do 17.02.2019 grupa nauczycieli z Zespołu Szkół im.  T. Kościuszki w Żarkach przebywała na szkoleniu w Atenach w Grecji w ramach projektu POWER "Rozwijaj się – bądź przykładem". Temat szkolenia brzmiał: Wyszukiwanie ukrytych talentów w klasie.

Głównym celem  było poznanie metod integracji uczniów i identyfikacji ich mocnych stron oraz wyszukiwanie talentów, aby odpowiedzieć sobie na pytania:  W jaki sposób pracować z uczniem zdolnym?, W jaki sposób integrować go z grupą rówieśniczą?, Jak konstruować i przeprowadzać ćwiczenia, aby wspierać naturalny potencjał dziecka?

Zajęcia pozwoliły na rozwinięcie umiejętności stosowania w codziennej pracy innowacyjnych metod wspierania potencjału intelektualnego oraz twórczego uczniów. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość aktywnego udziału w doświadczeniach i zadaniach  o charakterze twórczym, które stymulują u ucznia spostrzegawczość, myślenie logiczne i abstrakcyjne, zdolność abstrahowania. Zajęcia pomogły uczestnikom w bardziej precyzyjny sposób dostrzegać talenty uczniów i ich zdolności oraz rozwijać je za pomocą różnych metod aktywnych. Na zakończenie szkolenia nauczyciele otrzymali Certyfikaty Europass Mobilność oraz zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.
Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzili  najpiękniejsze zakątki Aten m.in. : Muzeum Akropolu, Akropol Ateński, Teatr Dionizosa, Świątynia Zeusa,  Partenon.

 

04

KWI

2019

809

razy

czytano