Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Szkolenia z planowania odnowy wsi w Zaborzu.

Szkolenia z planowania odnowy wsi w Zaborzu.

Przedstawiciele pięciu sołectw, w tym dwóch z terenu gminy Żarki - Ostrowa i Jaroszowa wzięli udział dwudniowym szkoleniu w Zaborzu.

Śląski Związek Gmin i Powiatów uruchomił kolejny nabór sołectw do tegorocznej edycji cyklu szkoleniowo-aktywizującego w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Śląskiego 2006-2010. Z gminy Żarki zgłoszono dwa sołectwa: Jaroszów i Ostrów. Przedstawiciele jednej i drugiej społeczności wzięli już udział w 2-dniowej podróży studyjnej „Doświadczenia odnowy wsi” do województwa opolskiego.

W dniach 26-27 w ośrodka Magda w Zaborzu zorganizowano 2-dniowe warsztaty „Planowanie w procesie odnowy wsi” poprzedzone wizjami terenowymi moderatorów/trenerów Programu w poszczególnych sołectwach, których efektem jest wypracowanie sołeckich strategii rozwoju, a tym samym zdecydowanej większości elementów strategicznych wymaganych w Planach Odnowy Miejscowości, tj. inwentaryzacja zasobów, analiza SWOT oraz charakterystyka planowanych przedsięwzięć w okresie 7 kolejnych lat.

W najbliższym czasie przedstawiciele sołectw z gminy Żarki pojadą jeszcze na szkolenie nt. zakładania organizacji społecznych (ze szczególnym uwzględnieniem stowarzyszeń) działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Odbędzie się ono w Częstochowie w dniu 13 października.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

08

PAŹ

2008

1029

razy

czytano