piątek, 19 kwietnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Alfa, Tytus
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Auto do wspomagania akcji ratunkowych.

Strona główna » Aktualności » Auto do wspomagania akcji ratunkowych.

wielkość tekstu:A | A | A

Żuk SLON został przekazany dla OSP Przybynów przez Komendę  Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie. O auto starali się ochotnicy z Przybynowa.

-  Auto z agregatem prądotwórczym PAD 8kw może być szczególnie przydatne w czasie akcji ratunkowych – wyjaśnia prezes OSP Przybynów Piotr Rycąbel.

- Atutem jest masz oświetleniowy o wysokości 6,6 m – dodaje naczelnik OSP Przybynów Mariusz Kukla.

Gmina Żarki wsparła starania ratowników. – Wydałem opinię o potrzebie posiadania takiego sprzętu – mówi burmistrz Żarek Klemens Podlejski. Mamy nowe samochody, ale na wypadek akcji ratunkowych, szczególnie w obszarze zawiadamiania kryzysowego konieczne jest posiadanie auta z dobrym masztem oświetleniowym.

 

czytano: 161 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-04-11 13:23:52

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8