piątek, 19 kwietnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Alfa, Tytus
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Turniej Tenisa Stołowego w Przybynowie

Strona główna » Aktualności » Turniej Tenisa Stołowego w Przybynowie

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 29.03.2019r. w Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie odbył się VII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza MiG Żarki – Klemensa Podlejskiego. W Turnieju uczestniczyły 4 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z terenu gminy Żarki (łącznie 16 zawodników z klas IV-VIII). Uczestnicy rywalizowali ze sobą także w konkurencji indywidualnej. O rozstawieniu końcowym miejsc decydowała większa ilość zdobytych punktów.

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników przez ich opiekunów. Uczestnicy turnieju podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się osiągnąć jak najwyższe wyniki.

Najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej w Żarkach w składzie: Norbert Dorobisz, Jakub Kita, Fabian Męcik, Mateusz Mucha (22 punkty). Drugie miejsce po zaciętym i wyrównanym boju, zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej w Przybynowie, tj. Jakub Juzoń, Kamil Sapota, Kamil Kuśmierz i Albert Czerwik (21 punktów). Trzecie miejsce przypadło drużynie ze szkoły Podstawowej w Zawadzie, w której skład wchodzili Dominik Konieczniak, Daniel Grabowski, Antoni Banaś, oraz Szymon Zamora (20 punktów). Ostatnie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Jaworzniku reprezentowanej przez Natalię Kwiatkowską, Michała Garskiego, Klaudiusza Woś oraz Jakuba Opasińskiego (12 punktów).

W konkurencji indywidualnej najwięcej punktów zdobyli Norbert Dorobisz i Jakub Kita – uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarkach oraz Jakub Juzoń – uczeń Szkoły Podstawowej w Przybynowie. Zawodnicy wygrali wszystkie pojedynki indywidualne.

Turniej zakończył się w przyjaznej atmosferze i  duchu sportowej rywalizacji. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary oraz dyplomy, które wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Integracji Europejskiej
w Przybynowie  Edyta Brodzik. Odpowiedzialnym za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Todynek.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy znakomitych umiejętności i życzymy dalszych sukcesów na polu sportowym.

(Tekst i zdjęcia: SP w Przybynowie)

czytano: 82 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-04-12 09:28:39

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11