Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Turniej Tenisa Stołowego w Przybynowie

Turniej Tenisa Stołowego w Przybynowie

W dniu 29.03.2019r. w Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie odbył się VII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza MiG Żarki – Klemensa Podlejskiego. W Turnieju uczestniczyły 4 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z terenu gminy Żarki (łącznie 16 zawodników z klas IV-VIII). Uczestnicy rywalizowali ze sobą także w konkurencji indywidualnej. O rozstawieniu końcowym miejsc decydowała większa ilość zdobytych punktów.

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników przez ich opiekunów. Uczestnicy turnieju podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się osiągnąć jak najwyższe wyniki.

Najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej w Żarkach w składzie: Norbert Dorobisz, Jakub Kita, Fabian Męcik, Mateusz Mucha (22 punkty). Drugie miejsce po zaciętym i wyrównanym boju, zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej w Przybynowie, tj. Jakub Juzoń, Kamil Sapota, Kamil Kuśmierz i Albert Czerwik (21 punktów). Trzecie miejsce przypadło drużynie ze szkoły Podstawowej w Zawadzie, w której skład wchodzili Dominik Konieczniak, Daniel Grabowski, Antoni Banaś, oraz Szymon Zamora (20 punktów). Ostatnie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Jaworzniku reprezentowanej przez Natalię Kwiatkowską, Michała Garskiego, Klaudiusza Woś oraz Jakuba Opasińskiego (12 punktów).

W konkurencji indywidualnej najwięcej punktów zdobyli Norbert Dorobisz i Jakub Kita – uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarkach oraz Jakub Juzoń – uczeń Szkoły Podstawowej w Przybynowie. Zawodnicy wygrali wszystkie pojedynki indywidualne.

Turniej zakończył się w przyjaznej atmosferze i  duchu sportowej rywalizacji. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary oraz dyplomy, które wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Integracji Europejskiej
w Przybynowie  Edyta Brodzik. Odpowiedzialnym za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Todynek.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy znakomitych umiejętności i życzymy dalszych sukcesów na polu sportowym.

(Tekst i zdjęcia: SP w Przybynowie)

12

KWI

2019

686

razy

czytano