Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dzień Profilaktyki dla dzieci i młodzieży.

Dzień Profilaktyki dla dzieci i młodzieży.

Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała Dzień Profilaktyki  dla dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół z terenu  gminy Żarki.

Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Przedstawień Profilaktycznych, który odbył się w Szkole Podstawowej w Zawadzie. Dzieci przygotowały prawdziwe widowisko na temat skutków palenia papierosów, picia alkoholu czy brania narkotyków. Pokazały jak należy dbać o zdrowie by cieszyć się nim jak najdłużej.
Natomiast  dla młodzieży Gimnazjum i Zespołu Szkół odbył  się koncert krakowskiego zespołu Bluesmobille. Wszystkie utwory choć śpiewane w języku angielskim dotyczyły profilaktyki uzależnień. Przed każdym utworem Jacek Chruściński przestrzegał przed zgubnym wpływem alkoholu, narkotyków czy palenia tytoniu. W przerwie koncertu głos zabrali przedstawiciele Komendy Powiatowej w Myszkowie, którzy wygłosili pogadankę nt. zagrożeń wynikających ze spożywania alkoholu.

Dodajmy, iż od 6 października w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach można oglądać wystawę plakatów o tematyce profilaktycznej. Autorami plakatów jest młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach i młodzież Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach.


(przygotowała: Monika Radosz, fot. Monika Radosz)

08

PAŹ

2008

1111

razy

czytano