Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Inwestycje na Osiedlu 600-lecia.

Inwestycje na Osiedlu 600-lecia.

Gmina Żarki otrzymała dofinansowanie do budowy dróg na Osiedlu 600-lecia pomiędzy ulicami Serwin i Chryzantem. Jeszcze w tym roku powstaną tu nowe drogi, zaprojektowane są kanalizacja i wodociągi. Tauron projektuje nową stację trafo oraz budowę nowej linii eklektycznej. Powstaje uzbrojenie dla około 100 działek na obszarze 9 ha.

Wojewoda śląski przyznał dotację z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1,5 mln zł. - Wartość żareckiego projektu wynosi 3 mln zł. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę dróg gminnych. Drugie tyle dokładamy z budzetu gminy – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

W obszarze pomiędzy ulicami Serwin i Chryzantem planuje się przedłużenie ulicy Serwin do drogi gminnej ul. Chryzantem  o długości 664,04 m. Powstanie druga ulica będąca przedłużeniem ul. Kąkolii o długości 358,84 m, a także trzecia, czyli przedłużenie ul. Konwalii na długości 357,52 m. Każda z nowych jezdni będzie o szerokości 5 m, z jednostronnymi chodnikami o szerokości 2 m. Zaplanowano również odwodnienie. Nawierzchnie zostaną ułożone z kostki brukowej.

W dniu 15 stycznia 2019 r. Wojewoda Śląski utrzymał w mocy decyzję Starosty Myszkowskiego z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej „Budowa dróg gminnych na Osiedlu 600-lecie w Żarkach pomiędzy ulicami Serwin i Chryzantem wraz z odwodnieniem.”
- Decyzja jest ostateczna i niepodważana, co oznacza w praktyce możliwość realizacji projektów, które poskutkują uzbrojeniem terenu dla około 100 działek budowlanych – informuje burmistrz Klemens Podlejski.

Wojewoda przeprowadził postępowanie wyjaśniające i orzekł, iż zarówno wniosek gminy, a także proces wydania decyzji Starosty Myszkowskiego o pozwoleniu na budowę zostały wykonane bez naruszenia prawa.  Nie dopatrzył się nieprawidłowości, ale nie potwierdził wątpliwości dwóch skarżących osób, które wystąpiły przeciwko temu zdaniu, zarzucając m.in. bezzasadne stosowanie specustawy, służenie prywatnym interesom, wątpliwości w zakresie przeprowadzonych pomiarów działek.

 

29

KWI

2019

1421

razy

czytano