Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wycieczka do Krakowa.

Wycieczka do Krakowa.

W dniu 5 października grupa dzieci i młodzieży ze Świetlicy w Zawadzie wyjechała na wycieczkę w ramach realizacji projektu pt. Wzmocnienie świetlic realizowanemu dzięki dofinansowaniu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Katowice.

Uczestnicy wycieczki odwiedzili Wawel, zbrojownię i skarbiec, spotkali się ze smokiem, pospacerowali Krakowskim Rynkiem i zobaczyli obraz Wita Stwosza.

Gmina uzyskała w dofinansowanie w konkursie Gmina Żarki złożyła wiosną trzy wnioski: dwa do działania mówiącego o wzmocnieniu, jeden wniosek do działania polegającego na tworzeniu świetlic w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Katowicach. Projekt pt. „Przystań na Wysokiej – wzmocnienie świetlicy środowiskowej w Wysokiej Lelowskiej” otrzymał 25 tys. zł, projekt „Nasza świetlica w Zawadzie uczy i bawi” zyskał 20 tys. zł, a projekt pt. „Nasza świetlica – Akademia Nauki i Przygody” w Przybynowie – 30 tys. zł.

W wyniku realizacji tych dwóch pierwszych zadań skorzystają świetlice już działające. Zyskały bowiem dodatkowe pieniądze na wycieczki i zakupy, zajęcia dodatkowe, spotkania z psychologiem. Natomiast trzeci projekt zakłada remont pomieszczeń pod potrzeby świetlicy w Szkole Podstawowej w Przybynowie. Wymienione będą okna, drzwi, podłogi, instalacje wewnętrzne. Zakupione zostaną komputery, gry edukacyjne i inne niezbędne wyposażenie. Całość zadania 50 tys. zł, z czego 30 tys. z dotacji z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Zadania są w trakcie realizacji.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

08

PAŹ

2008

1175

razy

czytano