Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Święto 3 Maja w Żarkach.

Święto 3 Maja w Żarkach.

W dniu 3 maja 2019 r. w Żarkach obchodzone było Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym w Żarkach, po której przy akompaniamencie Orkiestry OSP z Żarek wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik błogosławionego  ks. L. Gietyngiera i pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił zastępca burmistrza Jakub Grabowski,  ksiądz proboszcz Stanisław Kotyl odmówił modlitwę a delegacje złożyły wiązanki.

W uroczystości włączyli się bardzo aktywnie harcerze z Żarek, rozdając biało-czerwone kotyliony wszystkich uczestnikom uroczystości. Z każdej szkoły w Gminie Żarki i z każdej jednostki OSP z Gminy Żarki na obchody przyjechały delegacje ze sztandarami i kwiatami. Wiązanki złożyli również przedstawiciele samorządu z panem w-ce Burmistrzem na czele, Związek Kombatantów, Akcja Katolicka, Drużyna Harcerska z Żarek i delegacja PiS.
     

Organizatorami uroczystości 3 Maja były: Dom Kultury Żarki, UMiG Żarki, Parafia Żarki, OSP z całej Gminy Żarki. Nad bezpieczeństwem uczestników pochodu czuwali druhowie z OSP Gminy Żarki i Policjanci z Komendy Powiatowej w Myszkowie.

 

06

MAJ

2019

752

razy

czytano