poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Ada, Ireneusz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kupiecki Sąsiek już za nami

Strona główna » Aktualności » Kupiecki Sąsiek już za nami

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 4 maja otwarte zostały, po raz pierwszy w tym roku, wrota Kupieckiego Sąsieku na Targowisku Miejskim w Żarkach. W tradycyjnej stodole można było obejrzeć i zakupić lokalne rękodzieło min. artykuły dekoracyjne, haftowane serwetki,  i wiele innych ręcznie wykonywanych cudeniek. Oczywiście było też coś na ząb: tatarczuch, miód wielokwiatowy z tegorocznych zbiorów, drożdżówka i chleby orkiszowe rożnego rodzaju. W Sąsieku nie zabrakło naszych atrakcji turystycznych:  Pracowni EtnoJura z figurkami z wikliny, Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach.
Wspaniałą atrakcja dla dzieci były warsztaty rękodzielnicze „Zwierzątka z sianka” przygotowane przez animatorów z EtnoJury w Żarkach. Dekoracja w sąsieku została wzbogacona o wspaniałego pająka z siana, którego zrobiły panie z EtnoJury. Zakupu w Sąsieku i na Targowisku umilała Kapela ANI-ANI.
Kolejny Kupiecki Sąsiek już 22 czerwca. Serdecznie zapraszamy.

 

czytano: 551 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-05-09 15:05:47

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8