Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Sukces w Spartakiadzie Leśnej

Sukces w Spartakiadzie Leśnej

W dniu 26.09.2008r. podczas Leśnej Spartakiady pod hasłem „Las i jego mieszkańcy”, która odbyła się w Leśniczówce Kuźnica Sulikowska, należącej do Nadleśnictwa Siewierz, drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żarkach w składzie zajęła II miejsce.

Bartłomiej Bugaj, Karol Jasiński, Przemysław Maligłówka - wszyscy są uczniami kl. VI a – tak osobowo kształtuje się zwycięska drużyna, która  odniosła znaczący sukces, zajmując II miejsce w konkursie. Sukces tym cenniejszy, że w spartakiadzie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych całego regionu tj. Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina Zawiercia, Siewierza, Myszkowa i innych.
Drużyna szkoły wywalczyła II miejsce w dogrywce, pokonując rywali z Siewierza. Uczestnicy spartakiady musieli wykazać się szeroką wiedzą o przyrodzie ojczystej ze szczególnym naciskiem na znajomość pospolitych oraz chronionych zwierząt – płazów, gadów, owadów, ptaków, ssaków, a także ochroną przyrody, znajomością podstawowych gatunków drzew i krzewów leśnych, gatunków runa leśnego, jak również wiedzą o pracy leśników, łowiectwie i o Lasach Państwowych.
Do udziału w konkursie uczniowie przygotowywali się na zajęciach koła przyrodniczego prowadzonych przez nauczyciela przyrody mgr inż. Annę Madejską. Wkład pracy i wysiłek uczniów oraz nauczyciela w przygotowania do spartakiady zaowocował dużym sukcesem i jest zachętą dla innych uczniów do uczestnictwa w następnych konkursach.


(Opracowała Anna Madejska, fot. Archiwum szkoły)

08

PAŹ

2008

1366

razy

czytano