niedziela, 15 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Albin, Lolita
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kreatywny przedszkolak

Strona główna » Aktualności » Kreatywny przedszkolak

wielkość tekstu:A | A | A

Różnego rodzaju konkursy, to wspaniała okazja by spróbować swoich sił we wspólnej rywalizacji. „Robokot”, „bakteria stunożna”, „basen ze śniegiem” to tylko niektóre nazwy prac, które powstały na konkursie plastycznym „Kreatywny Przedszkolak” zorganizowanym w przedszkolu w Żarkach przez Katarzynę Niepiekło i Annę Pompa (17.05.2019).

Dzieci nie przyniosły gotowych prac lecz wykonały je pod okiem jury  - Małgorzaty Stencel, Iwony Wierzbickiej i Marty Pilis. Zadaniem dzieci było stworzenie obrazu z figur geometrycznych, namalowanie farbami bakterii oraz stworzenie własnego obrazu z wykorzystaniem materiałów tj. tkanina, koraliki, piasek, drewno, papier, włóczka itp. Każdy opowiadał o swoich wytworach plastycznych. Ośmioro dzieci zostało ocenionych w dwóch kategoriach wiekowych 5 i 6 latków.

W GRUPIE STARSZEJ:
I miejsce – Jan Gieszczyk
II miejsce – Alicja Szecówka
III miejsce  - Radosław Piwowarczyk
IV miejsce – Dominika Dorobisz

W GRUPIE MŁODSZEJ:
I miejsce – Antoni Buła
II miejsce – Wojciech Halabowski
III miejsce  - Nikola Flak
IV miejsce – Zofia Maślanka

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 433 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-06-04 12:48:00

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9