niedziela, 15 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Albin, Lolita
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

III Rodzinny Turniej w Piłce Siatkowej

Strona główna » Aktualności » III Rodzinny Turniej w Piłce Siatkowej

wielkość tekstu:A | A | A

W Dniu Dziecka, w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, rozegrano w hali żareckiego gimnazjum III Rodzinny Turniej w Piłce Siatkowej. W zawodach wystartowało 25 rodzin w dwóch kategoriach: rodzic plus dziecko oraz rodzeństwo. W grupie młodszej rywalizowały 3 rodziny.  Zwycięstwo odniosły Mariola i Hania Pasikowska przed Marcinem i Karolem Wosiem oraz Marcinem i Leonem Pasikowskim. Stojące na wysokim poziomie sportowym zmagania w grupie starszej zakończyły się zwycięstwem  Marka i Karola Miśty. Kolejne miejsca zajęli:
Zbigniew i Karolina Gębka, Piotr i Daniel Lipiński, Karol i Matylda Matyja.

W rozgrywkach w tej kategorii wzięli również udział: Piotr i Maciek Majcherczyk, Oskar i Grzegorz Podlejski, Justyna Surma i Dominika Wieczorek, Michał i Julia Wysocka, Łukasz i Franek Sikora, Aneta i Magda Garska, Piotr i Wiktor Garski.
W kategorii Rodzeństwo”wystartowało jedenaście drużyn. Po pasjonującym meczu finałowym zwyciężyły Ania i Angelika Rasztabiga pokonując Olę i Natalię Bernacką. Miejsce trzecie  wywalczyli Małgosia i Łukasz Balwierz, a czwarte Klaudia i Angelika Radosz. W tej grupie wspaniale zaprezentowali się również: Klaudia i Mateusz Mucha, Bartosz i Igor Ulman, Weronika i Oskar Wolski, Weronika i Kamila Dziadczyk, Kinga i Mateusz Lewandowski, Laura i Karina Zamora.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa im. Władysława Szafera w Żarkach. Już teraz zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki do udziału w IV edycji w roku 2020.

Składamy również podziękowania  sędziom wolontariuszom: Tomaszowi Majorowi,  Dawidowi  Kruczykowi, Mateuszowi  Wójcikowi, Jarogniewowi  Tabace, Bartkowi Stodółkiewiczowi.


        Jarosław Auguścik

Fot. Ola Niemiec
        Magda Auguścik

 

czytano: 191 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-06-11 12:31:53

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8