Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Industriada 2019 w Starym Młynie w Żarkach

Industriada 2019 w Starym Młynie w Żarkach

Tańce, odważni seniorzy, piękne stroje, drinki, zabytkowe rowery, występy muzyczne oraz szczególnie lubiane animacje i warsztaty dla rodzin stanowiły o charakterze Industriady 2019 w Starym Młynie w Żarkach. Publiczność dopisała, wypełniły się po brzegi wszystkie dostępne godziny zwiedzania.
-  Stary Młyn wziął udział w największym Festiwalu Dziedzictwa Przemysłowego w tej części Europy i to nas cieszy – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
- Bezpłatne zwiedzanie i szereg innych propozycji programowych przyciągnęły rzesze odwiedzających w dniu 8 czerwca do Starego Młyna. Zapewniono program w stylu  „INDU-bal” – dodaje Roman Hamerla, prezes Obywatelskiego Komitetu Pamięci Narodowej w Żarkach.

Brawami nagrodzono tancerki z Formacji Tańca Estradowego Pokusa oraz ze Stowarzyszenia Moc Pokoleń, które dla każdej grupy zwiedzających tańczyły na szklanych schodach w sali rzemiosł. Zwiedzanie z przytupem podobało się bardzo. Było organizowane po raz pierwszy z muzyką w stylu lat 20. i 30. XX w. W tym samym duchu piknik u przemysłowa zorganizował Teatr Odważni wraz z Żareckim Klubem Seniora. Za całość artystyczną dopowiadała Urszula Mianowska, a za organizacyjną Jolanta Pudo. Był pokaz mody,  muzyka filmowa w wykonaniu Ostrówiolinek, Wiesławy Pośpiech i Michaliny Podsiedlik.  Towarzyszył im z muzyką Jan Gryzik. Seniorzy zadbali o oprawę kulinarną pikniku -  swojskie wypieki, lemoniadę i profesjonalną obsługę. Znany kolekcjoner Wojciech Mszyca zaprezentował pięć zabytkowych rowerów.

- Kiedyś sale balowe były używane do jazdy na rowerze. Nie wyjeżdżano nimi na drogę, było zbyt niebezpiecznie. Rekreacyjną jazdę na rowerze organizowano na parkietach sal balowych – opowiadał Wojciech Mszyca. Zaprosił widzów Industriady do przejażdżek na zabytkowych jednośladach, a ciekawostkami zasypywał każdego zainteresowanego.

EtnoJura zaproponowała warsztaty z wykonywania masek na bal, a wspólnie z Izą Szewczyk z Zagrody Edukacyjnej Maciejówka można było zrobić medalion. Animacje i super zabawę poprowadzili animatorzy ze Strefa Dobrej Zabawy z Myszkowa. Była również obecna nowa pracownia ArtWarsztaty, Przystań Leśniów, Jadwiga Plesińska z chlebem tatarczuchem i żareckimi obwarzankami. Justyna Stodółkiewicz Make Up poprowadziła warsztaty wizażu, a barmani wydawali drinki na ochłodę bez ograniczeń.  Na fajrant przy Starym Młynie warsztaty dla dzieci oraz zabawę poprowadził  Tomasz Radosz z  Jura Brass Band.

Zadnie pt. "Industriada 2019 w Starym Młynie w Żarkach” dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego oraz Samorządu Miasta i Gminy Żarki. Dotacje pozyskał Obywatelski Komitet Pamięci Narodowej w Żarkach.

Współorganizator: Szlak Zabytków Techniki www.zabytkitechniki.pl, MGOK w Żarkach, OSP Żarki, Jurassic Photo Team
 

Patronat medialny: Gazeta Myszkowska, Kurier Zawierciański.  

 

13

CZE

2019

1289

razy

czytano