czwartek, 17 października 2019 r.
imieniny obchodzą: Antoni, Ignacy
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Odważni na scenie

Strona główna » Aktualności » Odważni na scenie

wielkość tekstu:A | A | A

Na deskach Domu Kultury w Żarkach Grupa teatralna “Odważni”, działająca przy Żareckim Klubie Seniora w MGOK Żarki, wystawiła  sztukę komediową „Przystojny siostrzeniec”. Sztuka bardzo się podobała licznie zgromadzonej widowni. Zaproszenie na przedstawienie przyjął burmistrz Klemens Podlejski z żoną, zastępca burmistrza Jakub Grabowski z żoną, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak, sekretarz gminy Dominika Horoszko. Świetne teksty, odniesienie do Żareckich Jarmarków i genialna gra aktorska to niewątpliwie zalety tej komedii, którą stworzyli autorsko sami aktorzy. Kolejna odsłona tego przedstawienia odbędzie się we wrześniu tego roku.

Scenariusz i reżyseria – Urszula Mianowska,
Światło i muzyka –  Adrian Rał

Obsada: Urszula Mianowska, Irena Horoszko, Maria Górna, Zdzisława Bereska, Anna Maślankiewicz, Wiesława Gryzik, Roman Hamerla, Jan Gryzik, Julia Kuzior, Michalina Podsiedlik.

 

czytano: 229 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-07-04 08:53:15

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 12