Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

15 lat KS Kotowice

Świętowanie jubileuszu 15-lecia KS Katowice rozpoczęło się od mszy świętej w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej.

A kiedy ksiądz Mirosław Wójcik pobłogosławił: działaczom, trenerom i piłkarzom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju klubu, akcja przeniosła się na scenę przy pobliskiej remizie. Otwierający część oficjalną prezes Paweł Labocha przywitał gości i wszystkich uczestników festynu, a następnie przyszedł czas na rys historyczny. Rozpoczął się on od przypomnienia początków klubu czyli wydarzeń z kwietniu 2004 roku.

W zebraniu założycielskim uczestniczyli: Jan Dorobisz, Łukasz Kot, Paweł Labocha, Dariusz Piec, Grzegorz Labocha, Paweł Kania, Józef Opałka, Mariusz Myga, Tomasz Skorek, Marcin Hak, Jarosław Szwaja, Paweł Tomaszewski, Dariusz Jendruszek, Sylwester Tomaszewski, Tomasz Radosz i Arkadiusz Młynarski. Oni 3 kwietnia zawarli umowę z OSP Kotowice na wypożyczenie pomieszczenia, w którym miała mieścić się siedziba klubu, a 18 kwietnia wybrano zarząd, na czele którego stanął Łukasz Kot.

Pierwszym zadaniem było wybudowanie boiska. Fundusze pochodziły głównie od mieszkańców oraz z pikników i zabaw. Inicjatywę wsparł także burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski i w 2005 roku KS Kotowice mógł oficjalnie świętować otwarcie boiska oraz rozegrać swój pierwszy mecz, a następnie pod okiem trenera Grzegorza Labochy i kierownika drużyny Edwarda Dyi rozpocząć przygotowania do udziału w rozgrywkach klasy B.

Oficjalny start nastąpił w sezonie 2005/2006, a pierwszego gola oraz pierwszy punkt kotowiczanie zdobyli w 3 kolejce remisując 3:3 na swoim boisku z Dąbrowianką Dąbrowa Zielona. Po 9 latach gry na najniższym szczeblu rozgrywek Podokręgu Częstochowa KS Kotowice wywalczył awans, ale radość z gry w klasie A trwała tylko rok. Co prawda zespół na mecie rozgrywek uplasował się na 8 miejscu, jednak z powodu problemów kadrowych, nie był w stanie zgłosić zespołu do rozgrywek w następnym sezonie. Od 2016 roku kotowiczanie znowu zaczęli więc grać w klasie B i po trzech sezonach, na jubileusz 15-lecia klubu, pod wodzą trenera Grzegorza Kulawiaka, wywalczyli drugi w historii klubu awans.

Za lata spędzone w klubie i działalność dla rozwoju piłki nożnej Śląski Związek Piłki Nożnej przyznał Odznaki Honorowe. Prezes Podokręgu Częstochowa Grzegorz Derek srebrną odznaką uhonorował Pawła Labochę, a złotą otrzymał Edward Dyja. Ponadto w imieniu prezesa Śląskiego ZPN Henryka Kuli Grzegorz Derek wręczył na ręce prezesa klubu Pawła Labochy okolicznościowy puchar, a zawodnicy, którzy wywalczyli awans odebrali worek z piłkami.

Częstochowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej także przyznał odznaczenia, które wręczył Michał Weżgowiec. Srebrne odznaki otrzymali: Paulina Skorek, Łukasz Królik, Piotr Królik, Wojciech Skała, Sebastian Surowiec, Przemysław Szymocha i Tomasz Szymocha, a złotymi zostali uhonorowani: Paweł Kania, Marek Nowakowski, Józef Opałka, Dariusz Piec, Piotr Skorek, Tomasz Skorek i Mariusz Surowiec.

Na zakończenie części oficjalnej przyszedł czas na uhonorowanie przez prezesa klubu Pawła Labochę autorów sportowego sukcesu, czyli awansu do klasy A, wywalczonego przez drużynę w sezonie 2018/2019. Pamiątkowymi medalami zostali udekorowani: Rafał Błachucki, Tomasz Domagała, Mateusz Fiuto, Paweł Flak, Marek Gocyła, Jacek Grabowski, Łukasz Kozłowski, Adrian Labocha, Paweł Lichterowicz, Daniel Major, Zbigniew Marut, Paweł Maślanka, Grzegorz Merta, Kacper Mędrecki, Mateusz Mićka, Marcin Miłoch, Michał Morel, Aleksander Nowak, Sebastian Orman, Adrian Radosz, Bartosz Samek, Wojciech Skała, Michał Sołtysiak, Dawid Stępień, Adrian Stroka, Michał Surowiec, Sebastian Surowiec, Kamil Szczechla, Łukasz Turlej, Wojciech Wiślak, Kamil Wydrych i Mateusz Wydrych, który został też uhonorowany statuetką dla króla strzelców. Uhonorowani zostali również członkowie aktualnego zarządu.

Nie zabrakło także wyróżnień od zarządu klubu dla sponsorów i tych, którzy wspierają KS Kotowice, zaczynając od burmistrza Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego i jego zastępcy Jakuba Grabowskiego, byłego zawodnika KS Kotowice. Był też jubileuszowy tort ufundowany przez Zakład Cukierniczy Michaś oraz szampan, którym wzniesiono toast za jubilata przy chóralnym "Sto lat" zaintonowanym przez Kapelę Ani-Ani. Od jej koncertu zaczęła się następna część uroczystości, z występem grupy Diamonds, po którym w rytmach zespołu The Stars rozpoczęła się zabawa, kończąca świętowanie 15-lecia.

Źródło informacji: http://www.slzpn.katowice.pl/slaski/zpn/aktualnosci/3404/15-lecie-ks-kotowice

 

19

LIP

2019

744

razy

czytano