czwartek, 12 grudnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Aleksandra, Dagmara
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Topolowa odmieniona!

Strona główna » Aktualności » Topolowa odmieniona!

wielkość tekstu:A | A | A

Dwa projekty są realizowane z myślą o mieszkańcach ul. Topolowej. Jeden społeczny, drugi modernizacyjny.  Jutro w dniu 20 lipca zaplanowano Święto Sąsiadów. Zapraszamy serdecznie.

Gmina Żarki pozyskała dwa dofinansowania unijne. Jeden związany z gruntownym remontem budynków dobiegł końca. Natomiast drugi – społeczny - potrwa do końca tego roku. - Miejsce zmieniło się nie do poznania. To przyjazna przestrzeń do mieszkania, wypoczynku i budowania dobrych sąsiedzkich relacji – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

Zadanie „Odnowa Topolowa! Rewitalizacja przestrzeni miejskiej przy ul. Topolowej”  objęła remont budynków socjalnych i komunalnych. Wymieniono dachy, stolarkę okienną i drzwiową, instalacje zewnętrzne, ocieplono ściany. Powstały: boisko, plac zabaw, miejsca spotkań i rekreacji. Mieszkańcy zyskali nowe, estetyczne strefy wejściowe do swoich domów, oświetlenie, monitoring.

- W ub. roku z środków własnych wyremontowano ulicę gminną – dodaje burmistrz.

Do końca tego roku jest realizowany jest jeszcze jeden projekt społeczny w ramach „Nasza szansa! aktywizacja zawodowa, społeczna, edukacyjna i kulturalna społeczności lokalnej w Gminie Żarki.” Jego celem jest  wzmocnienie aktywności zawodowej, społecznej, edukacyjnej i kulturalnej społeczności lokalnej. Prowadzonych jest szereg działań: edukacyjno – aktywizujących, środowiskowych, integracyjnych i z zakresu odbudowania tożsamości lokalnej.

 

czytano: 327 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-07-19 13:43:56

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 12