Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Topolowa odmieniona!

Topolowa odmieniona!

Dwa projekty są realizowane z myślą o mieszkańcach ul. Topolowej. Jeden społeczny, drugi modernizacyjny.  Jutro w dniu 20 lipca zaplanowano Święto Sąsiadów. Zapraszamy serdecznie.

Gmina Żarki pozyskała dwa dofinansowania unijne. Jeden związany z gruntownym remontem budynków dobiegł końca. Natomiast drugi – społeczny - potrwa do końca tego roku. - Miejsce zmieniło się nie do poznania. To przyjazna przestrzeń do mieszkania, wypoczynku i budowania dobrych sąsiedzkich relacji – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

Zadanie „Odnowa Topolowa! Rewitalizacja przestrzeni miejskiej przy ul. Topolowej”  objęła remont budynków socjalnych i komunalnych. Wymieniono dachy, stolarkę okienną i drzwiową, instalacje zewnętrzne, ocieplono ściany. Powstały: boisko, plac zabaw, miejsca spotkań i rekreacji. Mieszkańcy zyskali nowe, estetyczne strefy wejściowe do swoich domów, oświetlenie, monitoring.

- W ub. roku z środków własnych wyremontowano ulicę gminną – dodaje burmistrz.

Do końca tego roku jest realizowany jest jeszcze jeden projekt społeczny w ramach „Nasza szansa! aktywizacja zawodowa, społeczna, edukacyjna i kulturalna społeczności lokalnej w Gminie Żarki.” Jego celem jest  wzmocnienie aktywności zawodowej, społecznej, edukacyjnej i kulturalnej społeczności lokalnej. Prowadzonych jest szereg działań: edukacyjno – aktywizujących, środowiskowych, integracyjnych i z zakresu odbudowania tożsamości lokalnej.

 

19

LIP

2019

688

razy

czytano