Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Odnowa Topolowa.

Uroczyście oddano do użytkowania budynki socjalne po rewitalizacji przy ul. Topolowej. Nadal jest realizowany  projekt wsparcia w zakresie aktywizacji dla mieszkańców.

W dniu 20 lipca (sobota) w ramach Święta Sąsiadów uroczyście przekazano do użytku wyremontowane mieszkania i zmieniony nie do poznania teren przy ul. Topolowej. Ksiądz kanonik Stanisław Kotyla na zaproszenie gospodarzy   spotkanie, czyli Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego oraz mieszkańców ul. Topolowej 1 i 3, poświęcił teren i odmówił modlitwę.

Przecięto wstęgę z udziałem: projektanta Konrada Zymka, przedstawicieli firmy Rak Invest Łukasza Kamińskiego i Szymona Maciągowskiego, inspektora nadzoru Marcina Wodzyńskiego, mieszkańców Stanisławy Lebiockiej i Mariuszka Wierzchowskiego oraz przedstawicielami samorządu:  burmistrza K. Podlejskiego i radnej Moniki i Radosz.

- Zadanie wykonano za 2 771 156,58 zł, i aż 90 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie unijne – powiedział burmistrz Klemens Podlejski. – Poprawione zdecydowanie warunki zamieszkania, otoczenia, są strefy zabaw w postaci boiska, placu z zabawkami, altanki do wypoczynku, parkingi, wygodne dojścia do budynków. Z środków budżetu gminy wykonano w ub. roku modernizację ulicy Topolowej.

„Odnowa Topolowa! Rewitalizacja przestrzeni miejskiej przy ul. Topolowej”  objęła remont budynków socjalnych i komunalnych. Wymieniono dachy, stolarkę okienną i drzwiową, instalacje zewnętrzne, ocieplono ściany. Powstały: boisko, plac zabaw, miejsca spotkań i rekreacji. Mieszkańcy zyskali nowe, estetyczne strefy wejściowe do swoich domów, oświetlenie, monitoring.

W minioną sobotę Danuta Bednarek i Marek Grabowski w imieniu mieszkańców ul. Topolowej 1 i 3 złożyli podziękowania na ręce burmistrza K. Podlejskiego oraz kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Unijnych i Krajowych Małgorzaty Banaszczyk i pracownicy tego referatu Anny Stodółkiewicz.

- Mieszkańcy nie mają już powodów do wstydu. Poprawa warunków życia jest bardzo ważna, ale zachodzą i zmiany w sposobie życia – powiedział  Waldemar Jan, konsultant ds. rewitalizacji w projekcie „Nasza Szansa” – Mieszkańcy mogą chodzić z podniesiona głową. Realizowany projekt społeczny ma na celu wzmocnienie ich aktywności, wskazanie nowych rozwiązań, przekonanie, że można żyć inaczej.

Projekt „ „Nasza szansa! aktywizacja zawodowa, społeczna, edukacyjna i kulturalna społeczności lokalnej w Gminie Żarki” będzie realizowany do końca roku.  Jego celem jest  wzmocnienie aktywności zawodowej, społecznej, edukacyjnej i kulturalnej społeczności lokalnej. Prowadzonych jest szereg działań: edukacyjno – aktywizujących, środowiskowych, integracyjnych i z zakresu odbudowania tożsamości lokalnej.

W ramach właśnie tych działań przygotowano Święto Sąsiada. Po oficjalnej części uroczystości w piknikowym nastroju rozstrzygnięto konkurs na najlepsze ciasta. Pierwsze miejsce zajęła Teresa Gajek, a drugie Danuta Bednarek. Panie otrzymały nagrody. Dzieci miały czas na zabawę za animatorami. LKS Zieloni Żarki poprowadził zabawy sportowe. Był basen z kulkami ufundowany przez radnego Adama Zamorę. Nie zabrakło wesołej zabawy i poczęstunku.

zdjęcia: Jan Waldemar, Katarzyna Kulińska-Pluta

22

LIP

2019

3287

razy

czytano