czwartek, 5 grudnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Kryspina, Norbert
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Umowy na Inicjatywy Sołeckie

Strona główna » Aktualności » Umowy na Inicjatywy Sołeckie

wielkość tekstu:A | A | A

Zastępca burmistrza Jakub Grabowski podpisał trzy umowy na wsparcie w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Dzisiaj (23.07.) w Starostwie Powiatowym w Zawierciu miało miejsce uroczyste podpisanie umów z przedstawicielami gmin z powiatów: zawierciańskiego, myszkowskiego i będzińskiego. Gminy z tych powiatów uzyskały wsparcie w wysokości 650 tys. zł.
Umowy w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego podpisała  Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego. Kwota przeznaczona dla sołectw z tych trzech powiatów to niespełna 650 tys. zł.

- Gmina Żarki jest jedną ze 104 gmin, które korzystają z Inicjatywy Sołeckiej – informuje zastępca burmistrza Jakub Grabowski. – Trzy sołectwa Czatachowa, Kotowice i Wysoka Lelowska uzyskały dofinansowania do budowy placów zabaw.  Każde z zdań uzyskało po 20 tys. z środków budżetowych Województwa Śląskiego. Gmina Żarki współfinansuje te przedsięwzięcia.  Dzięki temu w tym roku powstaną trzy nowe miejsca dla najmłodszych.

Więcej: https://www.slaskie.pl/content/duze-wsparcie-malych-spraw

Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

 

czytano: 286 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-07-23 14:34:50

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5