czwartek, 17 października 2019 r.
imieniny obchodzą: Antoni, Ignacy
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Parkowa po remoncie. Przybynów.

Strona główna » Aktualności » Parkowa po remoncie. Przybynów.

wielkość tekstu:A | A | A

Nowa nawierzchnia na ulicy Parkowej w Przybynowie została w całości sfinansowana ze środków budżetu Gminy Żarki. Wartość zadania 197 734,48 zł.

Nowa nawierzchnia z płyt betonowych „jomb” została wykonana na odcinku od skrzyżowania z ul. Częstochowską do skrzyżowania z ul. Spadowa. Dzięki inwestycji ul. Parkowa zmieniła się na długości 185,98 metrów.
- Położona nawierzchnia jest podyktowana wysokim spadkiem nawierzchni – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Jezdnia ma szerokość  czterech metrów, wykonano również zjazdy na posesje.  
Prace wykonywała wyłoniona w przetargu firma MARMADEX” z Myszkowa.
- To zadanie jest jednym z kilku realizowanych w tym roku zadań drogowych. Nowe nawierzchnie oprócz Parkowej w Przybynowie zyskały ulice: Chopina i Cegielniana w Żarkach. Trwają prace na Osiedlu 600-lecia – informacje burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

czytano: 314 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-08-14 10:33:52

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9