Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Laureaci w konkursie Najpiękniejsza Wieś Województwa Śląskiego.

Laureaci w konkursie Najpiękniejsza Wieś Województwa Śląskiego.

Stajnia Jaroszówka, Wieś Jaworznik i świetlica w Wysokiej Lelowskiej to laureaci w tegorocznej edycji konkursu Najpiękniejsza Wieś Województwa Śląskiego. Gmina Żarki zgłosiła trzy obiekty i wszystkie trzy otrzymały wyróżnienia.

Konkurs ma na celu kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej, a także pobudzanie aktywności gospodarczej. W tegorocznej edycji wystartowało 30 gmin z terenu całego województwa śląskiego. Gmina Żarki startowała po raz trzeci i ponownie z sukcesami.

Nagradzano w trzech kategoriach: najpiękniejsza wieś, najpiękniejsza zagroda oraz najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi. W pierwszej kategorii zgłoszono Jaworznik i otrzymał on wyróżnienie (1500 zł). W drugiej kategorii zgłoszono świetlicę w Wysokiej Lelowskiej i ta otrzymała wyróżnienie (1200 zł). W kategorii najpiękniejsza zagroda zgłoszono Stajnię Jaroszówkę z Jaroszowa należącą do Marty i Rafała Szczeblewskich, gospodarstwo otrzyma wyróżnienie o wartości 760 zł.
- W konkursie startujemy co roku, uważam, że jest to jeden ze sposobów na promocję gminy. Przyjeżdża jury, wśród członków są osoby z urzędu marszałkowskiego, ośrodków kultury, sejmiku śląskiego. Dzięki wizytacjom poznają naszą gminę i jej możliwości – przekonuje burmistrz Klemens Podlejski.

Oczywiście w czasie prezentacji jury zawsze trzeba czymś zaskoczyć. W Jaroszowce częstowano swojskimi bułeczkami, a na pamiątkę wręczono amonity. Wysoka Lelowska powitała członków jury prezentacją rycerskiej drużyny, która ma swoją siedzibę w świetlicy. Były także Wysoczanki i członkowie Stowarzyszenia Wsi Wysoka Lelowska. Natomiast w Jaworzniku jury odwiedziło szkołę, remizę, obejrzało kościół i kaplicę, spróbowało wody ze źródełka, był rybny poczęstunek oraz wizyta w nowym agrogospodastwie Magiczny Dwór, gdzie skosztowano ziołowych przysmaków.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Agnieszka Skorupa)

21

PAŹ

2008

1204

razy

czytano

5786/6265

umigzarki.pl

0

pierwsza źródłowa wzmianka o Żarkach

: Basen w Żarkach.

Basen w Żarkach.

: Ruiny w Żarkach.

Ruiny w Żarkach.

: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

: Wycieczka rowerowa.

Wycieczka rowerowa.

: Zabytkowe stodoły w Żarkach.

Zabytkowe stodoły w Żarkach.

: Muzeum w Żarkach.

Muzeum w Żarkach.

: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

: Widok na Żarki z lotu ptaka.

Widok na Żarki z lotu ptaka.

0

liczba mieszkańców

Logo: Miasto i Gmina Żarki.

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

:

:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.