poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Ada, Ireneusz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Noc Rozmaitości w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Noc Rozmaitości w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 14 sierpnia 2019 r. w otoczeniu Zabytkowego Zespołu Stodół w Żarkach odbyła się impreza Noc Rozmaitości w Żarkach. Organizacja imprezy promującej RLGD "Jurajska Ryba". Projekt pt. „Noc Rozmaitości w Żarkach. Organizacja imprezy promującej RLGD "Jurajska Ryba" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.
Świętowanie rozpoczęło się od wspaniałego występu lokalnej Orkiestry Dętej OSP Żarki pod kierownictwem kapelmistrza Tomasza Radosza. W ich wykonaniu usłyszeliśmy muzykę filmową, standardy światowe i znany utwór „Oczy Zielone”.
Kolejną atrakcją był recital śląskiego kabareciarza Krzysztofa Respondka, podczas którego  licznie zgromadzona widownia usłyszała znane utwory muzyki polskiej i zabawne opowieści o życiu i nie tylko. Bardzo dobry kontakt z widownią nawiązał też Paweł Stasiak z zespołem Papa D., który zaśpiewał swoje największe hity. Koncert zakończyły liczne bisy wymuszone przez wspaniałą publiczność w Żarkach. Widzowie odśpiewali "Sto lat", ponieważ zespół świętuje 35 lat istnienia.

Na zakończenie Nocy Rozmaitości zgromadzeni mogli zobaczyć bardzo efektowny pokaz ogniowy Oparzelisko w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego. Wśród atrakcji dodatkowych znalazły się Animacje dla dzieci z Rybką, gastronomia i wesołe miasteczko, fotobudka Magiczne Lustro.  W konkursie na ciasta zwyciężyła: Danuta Zachodnia, kolejne miejsca zajęły: Anna Pol, Dorota Gładzik, Teresa Gajek, Krystyna Halabowska.

Patronat honorowy nad imprezą objął  Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski

Organizatorem uroczystości był  MGOK Żarki,
Partnerzy: Gmina Żarki , Rybacka Lokalna Grupa Działania "Jurajska Ryba", OSP z terenu Gminy Żarki
Patronat medialny: Gazeta Myszkowska, Kurier Zawierciański

       
Projekt pt. „Noc Rozmaitości w Żarkach. Organizacja imprezy promującej RLGD "Jurajska Ryba" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

 

czytano: 560 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-08-16 14:46:03

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 13