środa, 8 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Arnold, Elżbieta
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Udane Święto Sąsiadów

Strona główna » Aktualności » Udane Święto Sąsiadów

wielkość tekstu:A | A | A

Integracyjnie bawiono się w ramach Święta Sąsiadów w dniu 17 sierpnia w Wysokie Lelowskiej. Na wydarzenie zaprosili nowi mieszkańców wyremontowanych mieszkań po szkole podstawowej w Wysokiej Lelowskiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
 - Łatwiej się buduje, niż remontuje – powiedział burmistrz K. Podlejski. – W przypadku tej inwestycji roboty dotyczyły  pomieszczeń wewnętrznych, elewacji, instalacji oraz zagospodarowania terenu. Obiekt poddano  termomodernizacji, zakupiono podstawowe wyposażenie mieszkań.

Zainwestowano  1 179 893,46 zł, z tego ponad 90 proc. dofinasowania unijnego. W efekcie powstało dziewięć nowych mieszkań socjalnych. W sąsiedztwie obiektu zbudowano boisko wielofunkcyjne, drogę wewnętrzna oraz parkingi.
- W najbliższym miesiącu powstanie jeszcze plac zabaw dofinansowany w ramach Inicjatywy Sołeckiej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego – powiedział burmistrz K. Podlejski.
W ramach sobotniego wydarzenia świętowano wspólnie z mieszkańcami całej Wysokiej Lelowskiej. Nie zabrakło zabaw dla dzieci, były dmuchańce i basen z kulkami, pracowała fotobudka Magiczne Lustro. Zaśpiewały Wysoczanki pod kierunkiem Krzysztofa Szymańca. Burmistrz Klemens Podlejski i radny Wysokiej Lelowskiej Łukasz Rarok wręczyli nagrody w konkursie ciast. Wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Golonka, Agnieszka Bednarek, Roksana Piętak. Nagrodę piątą otrzymała Mielna Morawska, czwartą – Wioletta Gordel, trzecią – Ilona Urbańczyk, drugą – Elżbieta Dudek, pierwszą – Monika Nowak.  Gratujemy!
 
Projekt pn. „Nasza szansa! Aktywizacja zawodowa, społeczna, edukacyjna i kulturalna społeczności lokalnej w Gminie Żarki”  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020.

 

czytano: 773 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-08-18 22:47:39

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10