Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

70 lat po ślubie

Helena i Jan Galas z Żarek świętują w 2019 roku 70. rocznicę pożycia małżeńskiego. Specjalny list gratulacyjny został wręczony przez burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego i kierownik USC Joanna Jarosz.
- Składamy najserdeczniejsze gratulacje z okazji pięknego jubileuszu, jakim jest 70. rocznica zawarcia związku małżeńskiego. To piękny i rzadki powód do świętowania – powiedział burmistrz K. Poddlejski.
- Składamy wyrazy głębokiego szacunku i uznania – powiedziała J. Jarosz. - Dziękujemy za pracę na rzecz rodziny, najbliższego środowiska i całej naszej gminy.
Państwo Galas pytani o receptę na wspólne długie życie zgodnie odpowiadają, że najważniejsza jest wspólna praca. – Na jej brak nigdy nie narzekaliśmy. Wychowaliśmy troje dzieci. Mamy 6 wnuków i 9 prawnuków – mówią jubilaci.
Pan Jan Galas pochodzi z Gminy Irządze. - Mój szwagier był krawcem i tak mnie swatał, że znalazłem żonę w Żarkach – wspomina. Ślub wzięli w 1949 r. Wspominają, że czasy nie były łatwe. – Biednie było, czasy powojenne – dodają. – Dzisiaj jest nam bardzo miło, że pamiętano o naszej rocznicy.

 

19

WRZ

2019

1633

razy

czytano