środa, 3 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Leszek, Tamara
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

70 lat po ślubie

Strona główna » Aktualności » 70 lat po ślubie

wielkość tekstu:A | A | A

Helena i Jan Galas z Żarek świętują w 2019 roku 70. rocznicę pożycia małżeńskiego. Specjalny list gratulacyjny został wręczony przez burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego i kierownik USC Joanna Jarosz.
- Składamy najserdeczniejsze gratulacje z okazji pięknego jubileuszu, jakim jest 70. rocznica zawarcia związku małżeńskiego. To piękny i rzadki powód do świętowania – powiedział burmistrz K. Poddlejski.
- Składamy wyrazy głębokiego szacunku i uznania – powiedziała J. Jarosz. - Dziękujemy za pracę na rzecz rodziny, najbliższego środowiska i całej naszej gminy.
Państwo Galas pytani o receptę na wspólne długie życie zgodnie odpowiadają, że najważniejsza jest wspólna praca. – Na jej brak nigdy nie narzekaliśmy. Wychowaliśmy troje dzieci. Mamy 6 wnuków i 9 prawnuków – mówią jubilaci.
Pan Jan Galas pochodzi z Gminy Irządze. - Mój szwagier był krawcem i tak mnie swatał, że znalazłem żonę w Żarkach – wspomina. Ślub wzięli w 1949 r. Wspominają, że czasy nie były łatwe. – Biednie było, czasy powojenne – dodają. – Dzisiaj jest nam bardzo miło, że pamiętano o naszej rocznicy.

 

czytano: 1183 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-09-19 14:14:57

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9