Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Goście z Trójkąta Weimarskiego.

Goście z Trójkąta Weimarskiego.

Francuzi, Niemcy, Czesi i Austriacy oraz Polacy   gościli w Gminie Żarki. Każdy z nich jest ekspertem w zakresie turystyki rowerowej i industrialnej . Wizyta w Żarkach na Jurze to jeden z elementów w ramach spotkań Regionalnego Trójkąta Weimarskiego i konferencji „Velo Silesia – industrialne trasy rowerowe” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
W środę w Sali Sejmu Śląskiego  odbyła się konferencja, po południu goście pojechali po velostradzie rowerowej w Jaworznie. W czwartek w programie znalazł się pałac w Koszęcinie, rowerowa wycieczka w Tarnowskich Górach i zwiedzanie Kopalni Srebra, ale i wizyta na jurajskich ścieżkach między gminami Niegowa i Żarki. Gości powitano tradycyjnie chlebem – tatarczuchem wypiekanym przez Jadwigę Plesińską.
- Ze względu na fakt, iż „Velo Silesia” ma za zadanie promować zabytki regionu, zaprosiliśmy gości do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach, który znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki – mówi burmistrz Klemens Podlejski. Została również przedstawiona prezentacja na temat budowy dróg rowerowych w gminie Żarki i sąsiednich Niegowa i Janów. 

Gmina Żarki ma dalsze plany rozwijania infrastruktury rowerowej. Udział w spotkaniu daje zatem możliwość wymiany doświadczeń. Ze strony gminy Żarki w spotkaniu brali udział: zastępca burmistrza Jakub Grabowski, odpowiedzialny ze temat rowerów w urzędzie Mariusz Nowak oraz za promocję Katarzyna Kulińska-Pluta.Temat rowerów został wprowadzamy  do programu spotkań Regionalnego Trójkąta Weimarskiego w 2017 roku. Pierwsze spotkanie ekspertów odbyło się w 2018r. w Północnej Nadrenii-Westfalii. Tematem przewodnim jest projekt EuroVelo szlak kultury przemysłowej, którego autorem jest Regionalverband Ruhr – Regionalny Związek Ruhry z Essen. Obejmuje on swoim zasięgiem nie tylko kraje Trójkąta, ale także Wielką Brytanię, Belgię i Czechy.

 

27

WRZ

2019

997

razy

czytano

1408/6265

umigzarki.pl

0

pierwsza źródłowa wzmianka o Żarkach

: Basen w Żarkach.

Basen w Żarkach.

: Ruiny w Żarkach.

Ruiny w Żarkach.

: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

: Wycieczka rowerowa.

Wycieczka rowerowa.

: Zabytkowe stodoły w Żarkach.

Zabytkowe stodoły w Żarkach.

: Muzeum w Żarkach.

Muzeum w Żarkach.

: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

: Widok na Żarki z lotu ptaka.

Widok na Żarki z lotu ptaka.

0

liczba mieszkańców

Logo: Miasto i Gmina Żarki.

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

:

:

:

:

:

:

:

:

:

:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.