poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Ada, Ireneusz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Złote Gody w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Złote Gody w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Przeżyli ze sobą 50 lat.  Jubileusz zorganizowany został przez Urząd Stanu Cywilnego w Żarkach. Spotkanie odbyło się w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach. Do udziału w uroczystości zaproszono: Halinę i Eugeniusza małż. Bożek, Halinę i Bogusława małż. Witczyk, Krystynę i Wacława małż. Radosz, Danutę i Alojzego małż. Zielińscy, Małgorzatę i Stanisława małż. Jaskólscy, Grażynę i Lesława małż. Bednarscy, Mariannę i Stanisława małż. Bednarscy, Wiesławę i Witolda małż. Nowakowscy, Barbarę i Częsława małż. Skorek, Jadwigę i Ryszarda małż. Starczewscy, Elżbietę i Stanisława małż. Chwastek, Krystynę i Tadeusza małż. Kruczyk , Michalinę i Jana małż. Podsiedlik, Barbarę i Jerzego małż. Kaczmarzyk, Wiesławę i Jana małż. Siekierscy, Adelę i Jana małż. Kot, Krystynę i Edwarda małż. Dworak, Halinę i Stanisława małż. Słabosz, Zofię i Mieczysława małż. Skrzypczak.

- Nie wszyscy mogli się stawić ze względu na stan zdrowia – informuje Joanna Jarosz, kierownik USC w Żarkach.

Zebranym wręczono medale przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Medale wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski wraz z zastępcą Jakubem Grabowskim. W spotkaniu wzięły udział sekretarz Gminy Dominika Horoszko i radna Jolanta Cichoń, wśród jubilatów był radny Alojzy Zieliński.

Fot. Weronika Woźniak

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 1183 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-10-01 15:05:04

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8