niedziela, 20 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Faustyna, Renata
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Trzy place zabaw w gminie Żarki.

Strona główna » Aktualności » Trzy place zabaw w gminie Żarki.

wielkość tekstu:A | A | A

Cztachowa, Wysoka Lelowska i Kotowice zyskały nowe miejsce służące do zabawy najmłodszych. Każde z zadań było współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Gmina Żarki pozyskała łącznie 60 tysięcy złotych. Wartość inwestycji wynosi prawie 100 tys. zł.

W ramach zdania pt. „Budowa placu zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego w sołectwie  Czatachowa” na placu przy świetlicy ustawiono: karuzelę tarczową, huśtawki wahadłową i wagową, ławki oraz kosz. Koszt: całkowity: 32 540,88, w tym dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego: 20 000,00 zł, środki gminy Żarki: 12 540,88 zł.

W ramach zadania pt. ”Budowa placu zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego w sołectwie Kotowice” przy boisku sportowym zamontowano: karuzelę tarczową, huśtawki wahadłową i wagową, kosz na śmieci. Wykonano również niwelację terenu i nasadzenie trawy.  Koszty całkowity: 28 024,32 zł, w tym dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego: 20 000,00 zł, środki gminy Żarki: 8 024, 32 zł


Zadanie "Budowa placu zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego w sołectwie Wysoka Lelowska" polegało na montażu na terenie przy świetlicy: karuzeli tarczowej, huśtawki wahadłowej oraz wagowej, kosza na śmieci, dwóch ławki. Wykonano również niwelację ternu i zasadzono trawę. Koszt całkowity: 32,540.88, w tym dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego: 20 000,00 zł, środki gminy Żarki: 12 540,88 zł.

Montaż nowych urządzeń wykonała firma Müller Jelcz – Laskowice Sp. z o.o., za kwotę  93 106,08 zł,

 

czytano: 523 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-10-09 14:53:32

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9