Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Mikołaj z Polakami na Kresach

Mikołaj z Polakami na Kresach

Gmina Żarki dołączyła w tym roku po raz pierwszy do akcji „Mikołaj z Polakami na Kresach".  Zbiórka  artykułów szkolnych, zabawek, oraz słodyczy zostanie przeprowadzona na terenie placówek oświatowych do 13 listopada.  Pozyskane dary zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie, Białorusi i Ukrainie podczas oficjalnej wizyty.
- Cel jest szczytny, dlatego wspieramy organizatora akcji Towarzystwo Patriotyczne „Kresy", które zajmuje się współpracą z Polakami mieszkającymi na dawnych Kresach Rzeczypospolitej – mówi Klemens Podlejski,  burmistrz Miasta i Gminy Żarki.  – Zachęcamy mieszkańców do włączenia się do akcji. Liczymy na artykuły, które sprawią radość dzieciom.

Gmina Żarki jest jedną z trzech nowych w projekcie. W 2019 r. dołączyły jeszcze Miasto Myszków i Gmina Przyrów. Akcja będzie prowadzona na terenie szkół gminy Żarki. Tu można dostarczać dary. 

Akcja z Mikołajem jest jedną z wielu, jakie prowadzi Towarzystwo Patriotyczne „Kresy". Co roku do Polski przybywa grupa dzieci i młodzieży z Litwy, Białorusi, Ukrainy, oraz Łotwy, które spędzają wakacje w Polsce.

 

11

PAŹ

2019

1149

razy

czytano