poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Ada, Ireneusz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Słonecznik dla Maciejówki

Strona główna » Aktualności » Słonecznik dla Maciejówki

wielkość tekstu:A | A | A

Zagroda Edukacyjna Maciejówka w Ostrowie w gminie Żarki została doceniona w konkursie Złotych Słoneczników na Śląsku. Nagrody są przyznawane dla najbardziej zaangażowanych w rozwój dzieci instytucji w województwie śląskim. Konkurs organizuje portal www.czasdzieci.pl

- Specjalną Nagrodę Rodziców otrzymaliśmy za organizację wycieczki „Poszukiwacze Lisiej Jamy – quest”. Zostaliśmy dostrzeżeni w kategorii przyroda – informuje Iza Szewczyk, właściciela Zagrody Edukacyjnej Maciejówka w Ostrowie.  – Cieszy nas to, że znaleźliśmy się w gronie takich instytucji, jak Muzeum Śląskie, czy Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Statuetki w województwie śląskim rozdawano po raz czwarty.  Nagrody przyznawało i jury i rodzice. Laureatów wybierano w kategoriach takich jak: Język, Ruch, Logika, Muzyka, Sztuki Wizualne i Przyroda. Oprócz nagród głównych poszczególne projekty zostały także odznaczone wyróżnieniami kapituły. Słoneczniki oddają głos nie tylko jury, ale też Rodzicom. To właśnie dzięki ich głosom organizatorzy wydarzeń dedykowanych dzieciom mogą otrzymać Nagrodę Rodziców.

Zdjęcie: Słoneczniki Czas Dzieci

czytano: 440 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-10-25 13:12:50

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6