piątek, 15 listopada 2019 r.
imieniny obchodzą: Amielia, Leopold
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Trzy budynki po termo.

Strona główna » Aktualności » Trzy budynki po termo.

wielkość tekstu:A | A | A

Termomodernizacja trzech budynku komunalnych – dwóch w Żarkach i jednego w Przybynowie – przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczeń w nowym sezonie grzewczym. Wartość prac wyniosła 722 334,00, w tym dotacja unijna w wysokości 426 945,47.zł.

-  Dzięki zaangażowaniu środków unijnych i gminnych  trzy budynki mieszkalne: przy ul. Leśniowskiej 61, ul. Berka Joselewicza 11, w Przybynowie przy ul. Szkolnej 4 zostały poddane  termomodernizacji – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Gmina Żarki realizując zadanie pt.  „Termomodernizacja komunalnych budynków mieszkalnych w Gminie Żarki” wykorzystała dotację z programu, którego jednym z celów jest: poprawa efektywności energetycznej w sektorze komunalnych  zasobów  mieszkaniowych, a w konsekwencji zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery i redukcji zużycia energii.

W budynku przy ul. Leśniowskiej 61 w Żarkach wykonano: ocieplenie elewacji,  stropu, ścian fundamentowych wraz z ich naprawą, wymianę starej stolarki okiennej i drzwiowej, instalacje gazowe, centralnego ogrzewania osobno dla każdego lokalu mieszkalnego, nowe ganki o konstrukcji drewnianej, nowe orynnowanie i obróbki blacharskie, wymieniono  wewnętrzną instalację elektryczną.

W budynku ul. Berka Joselewicza 11 w Żarkach wykonano: ocieplenie budynku, wymianę starej stolarki okiennej i drzwiowej, nowe instalacje c.o. - osobno dla każdego lokalu mieszkalnego, naprawę murów, wymianę wewnętrznej instalacji elektrycznej, wydzielono łazienkę w lokalu mieszkalnym na parterze.

Natomiast w Przybynowie przy ul. Szkolnej 4 ul. Szkolna 4 wykonano: ocieplenie elewacji, stropu, stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, nowe instalacje gazowe  c.o. - osobno dla każdego lokalu mieszkalnego, wymianę wewnętrznej instalacji elektrycznej i odgromowej, budowę nowych odpływów kanalizacji sanitarnej do zbiorników na nieczystości.

 

czytano: 245 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-11-05 15:18:14

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Dwa serca - bis SPEKTAKL 7.12.

  Grupa teatralna “Odważni” i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach zapraszają na premierę sztuki komediowej ...

  dodano:15 listopada 2019 czytano: 26 razy
  czytaj więcej
 • Dla Ojczyzny.

  Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada w Żarkach rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za ...

  dodano:15 listopada 2019 czytano: 64 razy
  czytaj więcej
 • Dary serca dla Kresów.

  Słodycze, zabawki, przybory szkolne, książki, ubranka i szereg innych prezentów zostało zebranych na terenie Gminy ...

  dodano:13 listopada 2019 czytano: 91 razy
  czytaj więcej
 • Samorządowy głos.

  O aktualnym etapie prac nad nową perspektywą UE, o konieczności zachowania instrumentu ZIT/RIT w dotychczasowej formule i ...

  dodano:13 listopada 2019 czytano: 45 razy
  czytaj więcej
 • Głosuj. Przewodziszowice w wydarzeniu.

  Głosuj 👉 I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego ‼️85 propozycji‼️ Jedna ...

  dodano:13 listopada 2019 czytano: 66 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8