Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Dary serca dla Kresów.

Dary serca dla Kresów.

Słodycze, zabawki, przybory szkolne, książki, ubranka i szereg innych prezentów zostało zebranych na terenie Gminy Żarki w ramach akcji „Mikołaj z Polakami na Kresach". Dzisiaj zbiorka została zakończona. Jej efekty wkrótce pokaże nagrywany  dzisiaj materiał przez TV Orion w Szkole Podstawowej w Żarkach. Tu nad wolontariuszami czuwała pedagog Magdalena Surma.

- W zbiórkę zaangażowali się nauczyciele, rodzice i uczniowie ze szkół podstawowych w Żarkach Jaworzniku, Przybynowie, Zawadzie, przedszkola i żłobka – informuje Jakub Grabowski, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Żarki.

Działania wsparł Żarecki Klub Seniora poprzez dary i datki pieniężne. Kwestowano również w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie i Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

Mieszkańcy Gminy Żarki w tym roku po raz pierwszy przystąpili do akcji „Mikołaj z Polakami na Kresach. Pozyskane dary zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie, Białorusi i Ukrainie podczas oficjalnej wizyty.
Jeszcze w tym tygodniu dary zostaną dostarczone do siedziby straży w Częstochowie. W przyszłym tygodniu wyjadą do potrzebujących Polaków, trafią  m.in. do szkół. Organizatorem akcji jest  Towarzystwo Patriotyczne „Kresy".

 

13

LIS

2019

773

razy

czytano