środa, 8 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Arnold, Elżbieta
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dary serca dla Kresów.

Strona główna » Aktualności » Dary serca dla Kresów.

wielkość tekstu:A | A | A

Słodycze, zabawki, przybory szkolne, książki, ubranka i szereg innych prezentów zostało zebranych na terenie Gminy Żarki w ramach akcji „Mikołaj z Polakami na Kresach". Dzisiaj zbiorka została zakończona. Jej efekty wkrótce pokaże nagrywany  dzisiaj materiał przez TV Orion w Szkole Podstawowej w Żarkach. Tu nad wolontariuszami czuwała pedagog Magdalena Surma.

- W zbiórkę zaangażowali się nauczyciele, rodzice i uczniowie ze szkół podstawowych w Żarkach Jaworzniku, Przybynowie, Zawadzie, przedszkola i żłobka – informuje Jakub Grabowski, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Żarki.

Działania wsparł Żarecki Klub Seniora poprzez dary i datki pieniężne. Kwestowano również w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie i Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

Mieszkańcy Gminy Żarki w tym roku po raz pierwszy przystąpili do akcji „Mikołaj z Polakami na Kresach. Pozyskane dary zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie, Białorusi i Ukrainie podczas oficjalnej wizyty.
Jeszcze w tym tygodniu dary zostaną dostarczone do siedziby straży w Częstochowie. W przyszłym tygodniu wyjadą do potrzebujących Polaków, trafią  m.in. do szkół. Organizatorem akcji jest  Towarzystwo Patriotyczne „Kresy".

 

czytano: 292 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-11-13 15:32:00

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7