Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Dla Ojczyzny.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada w Żarkach rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym w Żarkach. Dokładnie o 12.00 wszyscy zebrani na uroczystościach odśpiewali Hymn Polski przy akompaniamencie Orkiestry OSP Żarki.

Po uroczystej Mszy św.  wszyscy obecni przeszli  na cmentarz parafialny pod Krzyż Katyński, gdzie wygłoszono okolicznościowe przemówienia, odmówiono modlitwę za Ojczyznę,  a Orkiestra z Żarek tradycyjnie zagrała Hymn i Rotę.

Podczas obchodów złożono wiązanki pod Krzyżem Katyńskim, na mogiłach żołnierzy i powstańców na cmentarzu parafialnym w Żarkach oraz pod Obeliskiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej.

Kwiaty składali przedstawiciele samorządu z Jakubem Grabowskim – Zastępcą Burmistrza na czele,  kombatanci, delegacje Prawa i Sprawiedliwości, Akcji Katolickiej  a także delegacje szkół podstawowych w Jaworzniku, Przybynowie, Zawadzie, Żarkach, Zespołu Szkół w Żarkach i Drużyny Harcerskiej z Żarek. Obecni byli również przedstawiciele wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Żarki oraz orkiestra dęta OSP Żarki pod kierunkiem kapelmistrza Tomasza Radosza.

O bezpieczeństwo zebranych dbali członkowie OSP z całej gminy i policjanci z Komendy Powiatowej w Myszkowie.

 

15

LIS

2019

667

razy

czytano