Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Basen do rewitalizacji

Basen do rewitalizacji

Została podpisana umowa (14.11.2019) na rewitalizację niecki basenowej w Żarkach oraz terenu przyległego. Zadanie ma być wykonane do końca listopada 2020 r. Zadanie realizowane ze wsparciem środków unijnych  do 95 proc. kosztów kwalifikowanych.

- Na przetarg wpłynęły dwie oferty. Została wybrana oferta  P.H.U.B. MARMADEX z ceną 3 071 145,18 zł – informuje Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki.

Gmina Żarki na realizację zadania uzyskała dotację w ramach konkursu w zakresie Rewitalizacji oraz infrastruktury społecznej i zawodowej dla projektu o nazwie „Rewitalizacja obszaru rekreacji przy ul. Wierzbowej w Żarkach Gmina Żarki”.
- Wykonana zostanie niecka basenu wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych, powstanie ścieżka rowerowa oraz parking – wymienia burmistrz K. Podlejski.

Niecka basenu (2 684,0 mkw) pozostanie w tym samym miejscu, będzie wykonana w formie wanny z betonu pogrążonej w terenie wokół której zaprojektowano deptak na którym zlokalizowano elementy małej architektury takie jak latarnie parkowe i ławki. Basen podzielono na dwie strefy: dla umiejących pływać oraz brodzik o głębokości 50cm dla dzieci. Obie części będą połączone przejściem.  W części głębokiej zlokalizowano wysunięty pomost do skakania do wody.  Wokół basenu zaprojektowano alejki parkowe o nawierzchni szutrowej oraz prysznic wolnostojący i miejsce do palenia ogniska i grillowania.

Parking wraz ze zjazdem z ul. Wierzbowej oraz odwodnieniem, będzie liczył 44 miejsca postojowe – w tym 8 dla osób niepełnosprawnych. Powstanie ścieżka rowerowa asfaltowa o szerokości 3 m biegnącą wzdłuż zachodniej granicy terenu wraz z zjazdami z ulic Wierzbowej i Sosnowej. Ponadto wykonane zostanie oświetlenie terenu kąpieliska.

 

18

LIS

2019

729

razy

czytano